Cam balkon yasal mi?

Gomme balkonu katlanir cam ile kapatmak istiyoruz ancak yonetici sitede oturanlarin tumunden izin alinmasi gerektigini yoksa ilk sikayette belediyenin gelip sokecegini soyluyor. Belediye ile gorusmemizde bunun yasal oldugu soyleniyor. Ilce umraniye, guncel mevzuatla ilgili bilgisi olan var midir?

Bizde sitenin dış görünüşüne etki edecek şeyler yasak. panjur vb. Hatta klimanın dışa takılmasına bile karışıyorlar. Site genel karar almış olabilir.

  • bahoho  (02.01.19 22:06:52)
Site icindeyse oy cokluguyla onaylanmasi gerek diye biliyorum. Bizim sitede kafasina gore birkac kisi kendi aralarinda anlasip yaptirdiklarinda mahkemelik oldular ve mahkeme site yonetimini hakli bulup sokturme karari aldi. Ama hala sokmediler o ayri konu =D

  • superfluid  (02.01.19 22:21:42)
1- yasal değil, binadaki tüm maliklerin onay vermesi gerekiyor. dış cephe değişikliği oluşturduğu için.
2- şu uzatılan emlak affı kapsamında bu tarz yapı değişikliklerinin de af kapsamında olduğunu, yaptıranlar için aftan faydalanılabileceğini duymuştum. bu kapsamda araştırın bi.

  • trajikomix  (02.01.19 22:57:52)
İmar ve şehircilik kanunlarıyla alakası yok, fakat site ve bina yönetimi dış görünüşü tek başına değiştirdiniz diye sıkıntı çıkarabilir.

Bu kadar gerekli bir şeye sıkıntı çıkarırlarsa da keyifleri bilir, bence taktırın sizden sonra başkaları da mutlaka taktıracaktır.
  • John Bloor  (03.01.19 09:18:28)