[]

Kayak yapanlar yardım lütfen?

Bu kış arkadaşımın gazıyla kayağa gitmeyi planlıyorum ama hayatımda daha önce hiç yapmadım. Acaba 1-2 günde kendi kendime düşmeden en hafif eğimli piste kaymayı becerebilir miyim? Zaten toplamda 4 gün kalacağız. Bütün günlerim düşerek mi geçecek yoksa.
 
maalesef kendi kendine öğrenemezsin ( 2 günde). en doğrusu ya bir arkadaş ya da bir hocanın öğretmesi.29 yıllık kayakçı.


  • psyence fiction  (02.01.19 16:36:48) 
İlk günün sonunda toparlarsın. 3. Günde oturmuş olur.
Uzman tv den bir iki teknik öğren mutlaka gitemeden.

  • adwokat  (02.01.19 16:37:20) 
Kendi kendine ogrenemezsin +1

Kayak hocasi ogretmeli. Arkadas ogretmesi de sikintili. 2-3 saat ders alsan ilk etapta, pek dusmeden tamamlarsin bence.
  • kuehles blondes  (02.01.19 16:37:47) 
bir de bu birinci oteller bölgesine arabayla gidebilir miyiz uludağ'daki, açık oluyor mu yollar bilen varsa?


  • bobinhoo  (02.01.19 17:17:54) 
açılın, 20 yıllık kayakçı geldi.
kendi kendinize öğrenirseniz, çok yanlış öğrenirsiniz, düşmekten keyif alamadığınız gibi, sakatlık oluşma riski de epey yükselir.
arkadaşınız da öğretemez çünkü neyi ne sırada öğreteceğini bilmez.
ben eşime öğretmek için defalarca uğraştım. olmadı. en sonunda bir kayak hocasından 2 saat ders aldırdık, düşmeden kaymayı ve geniş slalom yapmayı öğrendi. pistten yavaş yavaş inmeye başladı aynı gün.
bir hocadan 2 saatlik ders aldıktan sonra gerisi kaç tur attığınıza bakar.
  • exquake  (02.01.19 17:32:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.