[]

kedide hastalık mı var, dayak mı yemiş?

baktığım bir sokak kedisi var. bir haftadır evde yoktum, bugün geldiğimde böyle buldum. kafasının iki yerinde tüy yok. alerji gibi bir hastalık mı yoksa başka bir kedi mi hırpalamış anlamadım. veterinere götürmem gerekir mi?

ibb.co

ibb.co

 
Tırnak yemiş gibi gözüküyor. Başka kedi de yapmış olabilir kendi de. Yara kurumuş sanırım. Tüy çıktıkça düzelir. Fotoğraftan göremediğim açık yara varsa çok azcık madecassol sürüp 2 dk yalamasını engellerseniz çabuk iyileşir.


  • boyalı kuş  (01.01.19 23:28:39) 
Egzama, mantar filan da oyle gorunuyor. Buradan anlamak zor, strese girince de cikabiliyor boyle seyler kedilerde, belki yoklugunuz yaramamistir


  • red g  (01.01.19 23:32:39) 
deri hastalığı olası veterinere götürmenizi tavsiye ederim çünkü buradan başlayan dökülmeler daha sonra yayılabiliyor.


  • mysql34  (01.01.19 23:43:36) 
2. Fotodan bişey anlaşılmıyor ama İlk fotoda görülen tırnaklanmış. Burnunda çizik de varsa kesin dayak yemiş. Dönemleri yavaştan başladı, kavgalar da başladı.


  • mslny  (02.01.19 00:51:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.