[]

Şahıs şirketinin kazancını şahsi olarak kullanmak

Şahıs şirketi olarak kazanılan parayi istediğim gibi kullanabilir miyim
Ltd de parayı şahsıma aktarmak için vergisini vermem gerekiyor sanirim 
Evet, evet.


  • talasas  (01.01.19 19:56:35) 
hayır
şahıs şirketinde de vergilendirilmek zorunda

  • çok hızlı 2 ile çarpabiliyorum  (01.01.19 19:56:41) 
elbette şahıs işletmesinde de kazanç vergilendirilecek. ama sorulan o değil.

kazancı işletmeden çekebilmek için ayrı bir vergi vermiyorsunuz. doğrudan şahsi kazancınız oluyor.

yani evet şahıs işletmesinin kazancını şahsi olarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. çekmek için ayrı bir vergi ödemenize gerek yok.

şahıs işletmelerinin sermaye şirketlerine göre en büyük avantajlarından biridir zaten bu.
  • kibritsuyu  (01.01.19 21:45:15) 
Teşekkürler kibritsuyu


  • seyyar satıcı  (01.01.19 22:16:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.