derste kullanmak üzere ses kayıt cihazı önerisi

yabancı dilde bir dersim var, anlamaya çalışmaktan hocanın söylediklerini not tutamıyorum. çok da not tutturuyor milletten not dilenmekten bıktım. çoğu da yanlış anlıyor zaten.

bende android telefon var, birkaç uygulama denedim ses kayıt için. hocanın dibinden kaydetsem bile çok uğultulu kaydediyor sesleri. ve dosya boyutu çok büyük oluyor. ses kayıt cihazı kullanan var mı bu durumda?

Zoom H6

  • çok hızlı 2 ile çarpabiliyorum  (01.01.19 17:12:06)
Zoom H6 pahalı gelirse Zoom H4N de olabilir, biz kullanıp memnun kalmıştık.

  • mrtkp1234  (01.01.19 17:17:35)
zoom h6 ya 3000 lira verilmez, kaldı ki ortamda çıkarsan millet ne yapıyo bu değişik gözüyle bakar, öküz gibi alet.

  • killerbee  (01.01.19 17:17:49)
bütçem 200 civarı :( bilmiyordum bu kadar pahalı olduklarını. 200 liralık alet de telefondan farkı olmazsa hiç kalkışmıyım mı?

  • windows95  (01.01.19 17:20:19 ~ 17:21:15)
benim sana tavsiyem şu olabilir.

bir tane telefon için mikrofon alırsın şunun gibi

www.hepsiburada.com

sonra bir de ücretli ses kayıt programı alırsın o da 3 5 lira bişeydir. sonra encoder ayarlarından kalitesini/compress şeklini değiştirirsin.

sanırım sen wav olarak kaydettiğin için aşırı bir boyut tutuyor.

mp3 128kb kayıt yaparsın wav dan en az 10 15 kat ufak olur. bitti gitti.
  • killerbee  (01.01.19 17:22:31)
Cep telefonu

  • seyyar satıcı  (01.01.19 17:24:04)
Note4 bul oyle dene.
Uzerinde 3 mikrofon oldugu icin ayri kanallara kaydediyor ugultulari kapatabiliyorsun.

  • acemi  (01.01.19 17:39:15)
Bende sony mp3 player vardı, ses kayıt özelliği de var. Birgün çantamda açılmış ses kaydı, konuşmaları kaydetmiş. Aylar sonra farkettiğimde çantamda olmasına rağmen masada oturanların sesi çok iyi kaydettiğini anladım. Bulabilirseniz böyle birşey alabilirsiniz.

  • curukturpkokusu  (01.01.19 18:32:11)
Zoom h1 neden denmemiş? Adam profesyonel stüdyo kaydı mı yapacak?

  • işimdeyim gücümdeyim  (01.01.19 19:11:50)
Olympos un ses kayıt aleti var mediamarkttan almıştım süper kullanışlı

  • gatherer  (01.01.19 20:32:58)