karıncalardan kurtulmanın yolları

evi basan karıncalardan en kolay nasil kurtulunur?

proaktif cozum sormuyorum ama ("mutfakta bulasik birakmayin," gibi) felsefi cozum de istemiyorum ("bekleyin, gideceklerdir," gibi. gitmediler cunku, bekledim uc ay)

Karınca yemi adı altında satılan ilaçlar [Raid'in var böyle bir ürünü] ciddi bir kıyım gerçekleştirebiliyor karınca kolonisi üzerinde. Azalıyorlar yani. Lakin sonrasında bir daha o karınca yemi'ni yemiyorlar.

  • iron  (19.09.07 18:25:52)
Limon suyu iyi geliyor diyorlardır.

  • colonizer  (19.09.07 18:50:18)
Konvoy halinde yuruyorlarsa yurudukleri yerlere ilac sik. Ozellikle duvardan bir delikten falan geldikleri yeri bulabilirsen oraya ilac sik ve bir sey ile deligi kapat.

  • wpi  (19.09.07 19:37:35)
sıvı sabunu da sevmıyorlar, ben denedım.

  • bryan fury  (19.09.07 20:14:36)
Barışçıl ama işe yarayan bir öneri olarak, çıktıkları noktayı tespit edebiliyorsan, oraya tuz dökmeni öneririm. Çook eskilerden kilerleri bu şekilde korurlarmış köylerde.

  • pyro clustic flow  (19.09.07 20:17:11)
Geçtikleri yerleri çamaşır suyuyla silerseniz oradan bir daha geçemiyorlar...

  • crown  (19.09.07 20:26:08)
ilginç gelebilir ama tarafımdan test edilip onaylanan 2 yöntemi nakledeyim hemen;

i. bir kaç limon dilimini karıncaların yoğun olduğu bölgelere bırakıyorsunuz. ilk başlarda bir etki yaratmıyor. fakat bir iki gün sonra limonlar küflenmeye başlayınca ortada tek bir karınca kalmıyor:) aylarca etkili bir yöntemdir bu.

ii. bir supradyn ufalanır, karıncaların bulunduğu bölgeye serpiştirilir. karıncalar supradyn parçalarını afiyetle yer, bir kaç saate kalmaz hepsi vitamin zehirlenmesinden ölür. :( (şans eseri bulduk bu yöntemi)
  • flyalone  (19.09.07 20:43:38)
karıncayiyen beslenebilir.

  • ozdek  (19.09.07 20:54:28)
  • hlathguth  (19.09.07 21:41:06)
tesekkurler!

  • boshi  (19.09.07 23:05:19)
geçenlerde sözlükte biri yazmıştı tebeşir diye. aha hatta (bkz: karınca/#10891887)

  • kibritsuyu  (20.09.07 10:20:04)
yanmamış kireç döküyorsunuz tam da parkelerin ya da zeminin üzerindeki süpürgeliklerin oraya.. ancak kendisi pek zehirli olduğu için dikkatli yapıyorsunuz.. bir daha bir tane bile üremiyor..

tabi en fazla 2 yıl..
  • martenit  (20.09.07 11:45:01)
işe yarayabilecek bir yöntem biliyorum ama tamamen salt mantıkla üretilmiş bir yöntem olduğundan denerseniz sonuçlarını da yazarsanız sevinirim. şimdi bu yaratıklar aslında topladıkları besinin hepsini yemiyor bi kısmına mantar ekiyorlar o mantarlardan besleniyorlar. national geographic bilgisi işte şimdi çok süper bir mantar ilacıyla bu iş çözülebilir gibi geliyor bana deneyin olmazsa yeni çözüm bulunur..

  • sfenxs  (20.09.07 13:58:36)