[]

kısırlaştırılmış kedi mamasına geçtiğimden beri kedilerim çok fazla yiyor

selamlar, iki tane kedim var. birini kısırlaştırdım (10 aylık dişi) diğeri ise (6 aylık erkek) yavru sayılır. veterine kısırlaştırılmış mama kullan dedi ikisine de ortak mama verdiğim için. ama operasyon öncesi yedikleri porsiyondan çok daha fazlasını yiyorlar, normal mi sizce?
 
Evet, ama daha az mama vermen lazım. Yoksa çok çabuk göbeklenirler.


  • malheiros  (31.12.18 17:22:23) 
Hangi mamayı kullanıyorsunuz hocam?


  • Fusha  (31.12.18 17:50:21) 
Kısırlaştırılmış kedi mamalarının tek olayı kalorisinin düşük olması zaten. Haliyle aynı kaloriyi almak için daha çok yiyorlardır. Yavaş yavaş azalacaktır kısırlaştırılmış kediniz için. Ama diğeri yine çok yemeye devam edecektir. Dışkılaması fazla olur ama normalden fazla kilo almaz yavru olan.


  • diyanet takvimi  (31.12.18 18:19:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.