[]

ingilizce çeviri

iş başvurusunda geçen bir cümle oluyor sevgili duyuru.

Are you able to perform the essential functions of the job for which you are applying, with or without reasonable accommodation?

ne demek istenmiş?

 
Başvurduğunuz işin esas (gerekli) fonksiyonlarını makul bir düzenleme ile veya makul bir düzenleme olmaksızın yerine getirmeye yetkin misiniz?


  • simderun  (30.12.18 22:08:09) 
her türlü şartta(with or w/o reasonable accom.'un süper özet ama tam çevirisi), bu pozisyonun gerektirdiği her türlü işi yapabilir misiniz?

yani kabaca bunu demek istiyor. türkçesini de sık sık farklı kalıplarda da olsa duyduğumuz şeyler. essential functions dediğine bakma her şeyi yapacaksın işte.
  • karanlık gecelerin acımasız yargıcı  (30.12.18 22:08:37 ~ 22:09:08) 
kisacasi hem emmeye, hem gommeye gelir misin diye sormuslar.


  • crucio  (30.12.18 23:11:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.