Anneye telefon

Merhabalar,

Anneme bir telefon almam lazım, bütçe de kısıtlı tabiki.

Aklımda Samsung j8 veya j7 prime var ama j7 prime 16 gb hafızası ile biraz altta kalıyor.
Samsung J8'i tavsiye eder misiniz? veya J8 kalibresinde önerebileceğiniz bir telefon var mı?
Huawei
Xiaomi
Casper vs...

maksimum bütçe nedir?

  • fosmodern  (29.12.18 22:59:06)
j8 in yetersiz bir işlemcisi var (snapdragon 450) onun yerine snapdragon 625 kullanılan xiaomi mi a2 lite ya da 636 kullanan redmi note 5 bakabilirsin

ikisinin de kendi hafızası 32 diye hatırlıyorum 64 gb lık versiyonları da var fakat micro sd kart ile de yetmezse genişletebilirsin

ikisinin de pili 4000 mah, oldukça yeterli

fiyatları da 1300-1500 lira arası değişiyor (ithalatçı garantili olanlar 100 - 150 lira daha ucuzdur ama almışken resmi distribütör garantili al)
  • freebird5406_2  (29.12.18 23:06:13)
Bütçe 1500 en fazla diyebilirim J8 bunu biraz aşıyor

  • cursor  (29.12.18 23:07:50)
Mi A1.

  • bos gezenin bos ustasi  (29.12.18 23:12:17)
Hatta Mi A2'nin 32'likleri de bu fiyatlarda.

  • bos gezenin bos ustasi  (29.12.18 23:12:39)
mi a2 delta garantili 1500 küsür lira. O fiyat bandında alabileceğin en kaliteli telefon. tabii annenin telefondan beklentisine göre de değişebilir. Arkadaşın önerdiği a2 lite hem daha ucuz hem de batarya olarak daha büyük.
Bu ikisinden birini tercih etmelisin. Kıyaslamayı da internetten bakarak yaparsın zaten o kadar karışık bilgiler yok.
samsung'a bulaşman hata olur. markaya para ödemiş olursun, cihaza değil.
  • fosmodern  (29.12.18 23:15:28)
Lenovo p2 al derim.
4 gb ram var.
Cift sim kart destegi.
5100 mAh pil gücü var.

Bahsettiğiniz telefonların neredeyse bütün ozelliklerine sahiptir. Fiyat olarak da j8'den daha caziptir muhtemelen.

Telefonu elden düşürmeden en az 2 gun sarj dayaniyor. Ellemezsem 1 hafta...

Bence bunu da düşünebilirsiniz.
  • ozeus  (30.12.18 02:14:50)
xiomi'yi kullanmadım ama almayı düşünüyorum elimdeki bozulunca -evet çok umutsuzum kendimden XD - elimde de lenovo var, kardeşimde ve babamda da var farklı modelleri, çok fiyat-performans ürünü çıktılar, tavsiye ederim yani. ek olarak general mobile'ı da çok çok öneririm, anneme kaç sene önce 5 plus'ı mı ne almıştık hala kullanıyor ki gerçekten çok kötü kullanır telefon-tablet gibi elektronik eşyalarını. ben ve kardeşim de general mobile kullandık uzun süre, discovery modelini, cidden dayanıklı telefonlar. o gazla teyzemle kuzenlerime de aldırdım general mobile aldırmıştım, kullanan bir sürü arkadaşım da var, herkes memnun baya. ha niye lenovo'ya geçtin dersen, general mobile 5-6 falan varken gidip almış bulundum lenovo'yu da ama memnun kaldım.

not: ben de eşyalarımı çok kötü kullanıyorum, artık nasıl rezil ettiysem cihazları -asitli ortamda tutmaktır, sulu ortama sokmaktır, metrobüse binmektir vs vs- derken 4.senenin sonunda mefta oluyorlar artık :( yoksa daha da kullanırdım ben :(
  • pasp  (30.12.18 05:38:33)
Telefonlardan anlamam. Huawei aldım ve ekranın sağ tarafında sarı bir leke çıktı. Daha sonradan ekranın dokunmatiği kafayı yedi. Bu olay birçok kullanıcıya oluyormuş. 2-3 aydır idare ediyorum ama sinir bozucu seviyede oluyor bazen. Kısacası Huawei tavsiye etmem.

  • panda yuva yapmis sogut dalina  (30.12.18 05:44:36)