[]

elektronikte ürünün fiyatını minimuma indirmek

kampanya, kupon, puan falan kullanarak alacağınız ürünün fiyatını minimuma indirmeye çalışır mısınız yoksa gördüğünüz yerde/dükkanda hemen alır mısınız?

örneğin şu an almak istediğiniz bir ürün varsa ne kadara buldunuz en düşük fiyat? ürünün modeli ve fiyatı?


 
1- en ucuz siteyi / magazayi bulurum karsilastirma vs yaparak.
2- site veya magaza guvenilir degilse, guvenilir sitelerdeki en uygun fiyati secerim.
3- bi donanimhaber'e goz gezdiririm sicak firsatlar ve kupon bolumune ama benlik bi sey hic cikmadigi icin cok fazla vakit harcamam, manyaklik derecesinde oluculuk yapmam. zaten donanimhaberde su ana kadar mantikli bi kupon satisina denk gelmedim (ben denk gelmedim, vardir mutlaka)
4- avantajix iadesi var mi bakarim ama yoksa alisveristen vazgecmem. varsa kullanirim.
5- sitenin benim kredi kartima veya telefon hattima kampanyasi vs var mi bakarim ama yoksa alisveristen vazgecmem. varsa kullanirim.
6- alirim.

ilk gordugum yerden/dukkandan almam. buldugum uygun fiyatli alternatife bi sekilde ekstra indirim bulursam/gorursem ne ala; bulamazsam 'bizim siteden alin bi sonraki 2000 tl ustu alisverisiniz icin 100 tl kupon verelim' tarzi oltalara gelmem.
  • orange coffee  (29.12.18 14:40:42 ~ 14:42:19) 
Ucuz almak için arsştırma tabii ki yaparım ama kupon, kampanyaya falan çok takılmam. Denk gelirse kullanırım. Alacaksam alırım direkt.


  • Delay Fuze  (29.12.18 15:20:05) 
Yurtdışı satıcıları kovalarım. Yaşadığım yerde vergi yüksek, tedarik sıkıntılı. O nedenle yerel siteler pahalı ama Ebay'in Eu içi satış kısmında aynı ürünün daha ucuza satıldığı yerler var.

Kupon falan bakmam boş yere maksimum 5 dolarlık ilk üyelik kuponu bulursun zaten.

Black Friday, içinde bulunduğumuz Christmas sonrası yeni yıl öncesi indirimler falan genelde bu dönemlerde alırım elektronik eşyaları.

Zaten artık websiteleri var fiyat listeleyen.

Bir de her şeyden önce eğer çok pahalı bir şey değilse ikinci el sitelerinde sıfır kutusunda sahibinden ürün kovalarım. Mesela böyle smartwatch, tv box, kulaklık falan almışlığım var. Kesinlikle en ucuz yöntem budur ama her zaman denk gelmez.
  • bos gezenin bos ustasi  (29.12.18 15:57:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.