[]

Asfalt düzleme silindirlerinin içi dolu mu?

Şu silindirli Fred Çakmaktaş arabaları var ya, asfalt döktükten sonra düzeltmek için kullanılıyor. O silindirlerin içi beton, kum filan dolu mu yoksa boş mu oluyor? Eğer boşsa, o araçlar iyice ağır olsun diye bir yerlerinde ekstra bir ağırlık var mıdır?
 
iş makinalarının pek azına ağırlık takarlar, taksalar da balans için öne veya arkaya takarlar. ağır olmasını istedikleri için arka ve ön kısımları(kaporta) döküm ve oldukça kalın demir/çelikten yapılır. ayrıca şase de çeliktendir.

ayrıca silindirler de 4 5 çeşide ayrılıyor.

silindirlerin silindir kısmı zaten et kalınlığı yüksek ve çelik, içinde de genelde vibrasyon yapması için gerekli mekanik bölüm olur.
  • killerbee  (29.12.18 14:53:14 ~ 14:55:51) 
O büyükler ortalama 10 ton, ki 20 tona kadar olanlar da var. Silindirin içinin boş olacağını sanmam yoksa bu ağırlığı nasıl elde edecekler?

Fakat öyle kum vs filan değildir, demirdir komple ağırlık.
  • John Bloor  (29.12.18 14:58:56) 
silindirlerin içi boş.
çalışacağı zaman suyla doldurup ağırlaşması sağlanıyor.
emin değilim ama aklımda böyle birşey kalmış
  • aslindasorunumpsikolojik  (29.12.18 16:06:42) 
eğer su dolduruluyorsa asfaltın sıcak olması ve basınçla beraber daha da ısınmasını engellemek için gömlek görevi görmesi için olabilir.

bildiğimiz çelikler 110 dereceden sonra özelliğini kaybetmeye başlar.

özellikle takım çelikleri
  • killerbee  (29.12.18 16:17:16) 
Baya bi kalın sac, içi boş.


  • [GODDARD]  (29.12.18 16:35:22) 
Ustteki yorumlar yanlis. Silindirlerin icerisinde basincli kompresörler var. Donuslerde yuksek basincla acilip kapanan kompresörler silindire surekli bir titresim saglar. Bu titresimler de silindirin uyguladigi baski kuvvetini artirir.


  • hepbiarayisicinde  (02.01.19 00:59:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.