[]

İngilizce roman onerisi

İngilizcemi gelistirmek icin ingilizce roman okumak istiyorum da evde iki kitap buldum: biri james joyce'un dubliners kitabi, digeri jack london'in the call of the wild kitabi.

Sunu dusundum, ikisinin de anadili ingilizce ama james joyce, irlandali, jack london ise abd'li. James joyce'u okumasam mi bu yuzden? Bu dusuncem ne kadar mantikli? İrlandali oldugu icin genel olarak kullanilan ingilizceden farkli bir ingilizce kullanabilir gibi dusundum.


 
James Joyce'un İngilizcesi daha farklı değildir ancak daha edebidir. Özellikle tasvirleri falan daha ağdalı. Jack London ise daha duru bir İngilizce kullanıyor. Aslında önemli olan yazar değil, kitabın seviyenize uygun olup olmaması. Eğer anlayamadığınızı farkederseniz seviyesi daha düşük kitapları okumanızı tavsiye ederim. Örneğin level/stage 5-6 bir kitaba bakabilirsiniz.


  • shangrilla  (29.12.18 14:02:05) 
Sonuçta İrlandalıların yalnızca aksanları değişik, kullandıkları İngilizce değil. Bence ikisini de okuyabilirsiniz. Oscar Wilde The Picture of Dorian Gray. John Steinbeck, Of Mice and Men de güzeldir.


  • PhoenixRising  (29.12.18 14:51:52) 
zamanında şöyle bir entry girmiştim, işinize yarayabilir; eksisozluk.com


  • bestseb  (29.12.18 17:14:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.