ekstrasistol sikintisi cekenler... yani kalpte ek atimlar

Var mi acaba aranizda?
Sanirim dertlesmeye ihtiyacim var. 1 bucuk sene once baslamisti bir donem bu meret. O zaman holter takilmisti ve sadece 217 adet oldugu icin doktor, tatile cikin, stresten uzaklasin deyip geri gondermisti.
2-3 aydir gene hortladi, gun icinde surekli kalbim agzimdan cikacak gibi dolasiyorum. Bu sefer sayi aniden 5800'e firlamis.. Gizli streslerim var tabi belki tetikleyen ama bu da ekstra kaygili yapiyor insani. Yumurta mi tavuktan, tavuk mu yumurtadan durumu oluyor...
5800 adet hala tehlike sinirinda degilmis, ilac da alsam olacak ( galiba sakinlestirici), aritmi yok aslinda.. ya da sabredip boyle yasamaya alismaya calismaca...
Bu konuda deneyimi olan varsa, nasil basa cikiyorsunuz?

Böyle bir anda yüksek şiddetli vurumlar mı hissediyorsunuz? Bende de var, bi ara holter taktırmıstım ama kaç tane olduğunu bilmiyorum bir bakayım rapora. Bu arada ilginçtir ben de uzun süredir hissetmiyordum yaklaşık 2 aydır ara ara yokluyor. Kafama takarsam da daha çok oluyor sanki.

  • bisorumolacaktı  (28.12.18 01:20:03)
İlgisi ya da ilişkisi olabilir mi bilmiyorum ama tiroid olabilir mi? Zaten mutlaka doktor ilgisi olsa söylerdi de yine de sorayım dedim. Benim de zaman zaman deli çarpıntım oluyor ve kimi zaman uykumdan uyandıracak kadar. Bazen sarsılıyorum ve deprem oldu sanıyorum o derece şiddetli çarpıntılar.

  • nick konusunda kararsizim  (28.12.18 11:28:46)
tiroide baktirmistim, cikmadi..

  • honfleur  (28.12.18 16:56:43)