100-120 sayfa altı, kurgu olmayan kitap

merhabalar.

okumayı ertelemeye bahane olmadığını biliyorum fakat öyle ya da böyle yoğun bir düzenim var, internet üzerinden yaptığım okumalar haricinde basılı kitap okuyamıyorum.

hasbelkader vakit ayırmışsam bir dahaki okumama dek aradan geçen süreye bağlı olarak okuduğum kısmı da unutabiliyorum.

bu birkaç saat aralıklarda okuyup bitirebileceğim; tarih, sosyoloji, felsefe, psikoloji ve bilumum konu üzerine 120-130 sayfayı aşmayacak eser tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Kurgu pek tercih etmiyorum fakat tiyatro oyunlarına da sıcağım, "kurgu olmayan kitap" başlığına ters düşecek olsam da.

şimdiden çok teşekkür ederim, tikler en yakın zamanda gelecektir ^^

-şeffaflık toplumu
-şiddetin topolojisi
-yorum ve aşırı yorum

sadece ilk yazdığım sayfa sayısı olarak uyuyor ama diğerleri de oldukça yakın. belki çok öneri gelmez diye yazayım dedim.
  • nickimin hakkini veremedim  (27.12.18 20:12:33)
Kurgu olmayan, tarih, kısa, bir solukta okunan deyince aklıma bir solukta gelenler
-Arap Kaymakam -Orhan Koloğlu
-Sarıkamış'tan Esarete -Sami Önal
-Kumandanım Galiçya Ne yana Düşer -
-Talat Paşa'nın Anıları- Alpay Kabacalı
-Nargin -Akif Aşırlı
-Atinalıların Devleti- Aristotales

Uzar gider bu liste.
  • oguz altun  (27.12.18 20:25:54)
Normandiya cikarmasinin perde arkasi - Hans spiedel

  • stavro  (27.12.18 20:28:53)
Gönüllü Kulluk Üzerine Sòylev- Etienne De La Bottie
Dine Karşı Din- Ali Şeriati
Zincire Vurulmuş Prometheus- Eshilos(oyun)
Godot' yu Beklerken- Beckett (oyun)
  • Amaranta ursula  (27.12.18 20:29:03)
tembellik hakkı.

  • kljgslsdkjsd  (27.12.18 20:33:34)
hasan ali yücel serisinde böyle bir ton kitap var.

  • lesmiserables  (27.12.18 20:45:26)
Marcus Aurelius - Kendime Düşünceler

140 sayfa civarıymış, müsaadenizle silmiyorum
  • farabi  (27.12.18 20:52:02)