[]

kedi aşıları hakkında birkaç soru

merhabalar, yaklaşık 2 ay önce oturduğum binada gezen, fakat komşular tarafından istenmeyen bir kediyi sahiplendim. hemen aşıları için veterinere götürdüm. kedi bir yaşında imiş.

iç-dış parazit aşısını yaptı ve bir hafta sonrasıda karma-1 aşısını yaptı. daha sonra da kısırlaştırma ameliyatı oldu. kısırlaştırmadan sonra karma-2 aşısı vardı. aşıyı ameliyattan en az 2 hafta sonra yaptırmam gerektiğini söyledi. şimdi de gittiğimde karma-2 aşısını yapamayacağını, iki aşı arasının 21 gün olması gerektiğini söyledi ve tekrar karma-1 dediği aşıyı yaptı.
şu anda da bana verdiği takvime göre aşılar şu şekilde

-lösemi
-karma-2
-lösemi-2
-kuduz
-karma-3

benim takıldığım konu şu, sizin de bildiğiniz gibi işini seven ve tek amacı yardım olanlar olduğu gibi, hayvanlara tamamen para gözüyle bakan veteriner hekimler de var. veterinerin söylediği işlem ve bu süreç normal mi yoksa sıkıntılı bir durum mu var?

 
kedideki lösemi insandaki lösemiden değil. yani kan kanseri falan değil.
bunun yanında bende 3 kedi var ve lösemi yaptırmadım hiç. size kalmış. zten sokaktan gelmiş kedi. emin değilim ama lösemi zaten bulaşmışsa bulaşmışyır.
karmaların sürelerni bilmiyorum. aslında yılda bir ama ilk kez yaptığı için mi böyle sık bilmiyorum. benimkiler büyük. unuttunm küçüklük aşılarını.
yine de 1 yaşındaki kedi için karma aşı sayısı çok sanki?
kuduz yılda 1 kez. ve yasal olarka mecbursun.
başka vettren de bilgi al. hangi şehiresin?
  • i dont know i dont care  (28.12.18 00:02:51) 
Karma iki defa yapılıyor ilk başta


  • Fusha  (28.12.18 00:21:12) 
şehir eyüp/istanbul. karma 2 defa yapılıyor diye okudum ben de, fakat bana verdiği takvime göre karma 3 de var. başka bir veterinere görünmekte fayda var o halde. öneriniz varsa açığım.


  • steven anfield  (28.12.18 01:13:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.