[]

Kullanmadığınız eşyalarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bakıyorum da kitaplar ve elektronik eşyalar istif gibi duruyor odamda. fakir birine mi vermeli yoksa letgo gibi uygulamarda satmaya mı çalışmalı.
 
Kullanmadığım eşyam yok. Ama olsaydı satmakla falan uğraşmaz, direkt isteyene verir veya sokağa falan bırakırdım. Mamafih dediğim gibi, kullanmadığım eşyam yok.


  • sopiro  (27.12.18 15:18:22) 
Letgo'ya 1 liraya koy ekonomik ömrünü tamamladıysa. Gelir alırlar.


  • bos gezenin bos ustasi  (27.12.18 15:20:40) 
Kullanmadığım ama kullanılabilecek durumdaki her şeyi ihtiyaç sahiplerine veriyorum veya kurumlara bağışlıyorum.


  • fotrsapka  (27.12.18 15:26:34) 
çok değerli -bu görecelidir tabii ki- değil ise ihtiyacı olan birine vermek en mantıklısı . elektronik eşyalarınıza talip olabilirim ayrıca.


  • abyuksuet  (27.12.18 15:42:25) 
ilk etapta letgo'ya koyarim. cunku sirf bedava diye kullanmayacak olmasina ragmen almaya calisacak dolu freecycleci var. parasi degil onemli olan. yeter ki birisi o esyayi hakkiyla kullanacak olsun. hatta parasini saga sola bagislarsiniz. askidanevar uzerinden ogrencilere yemek ismarlarsiniz vs.

kitaplar icin de ilk tercihim arkadaslarima hediye etmek olur. uygun olanlar okullara yollanabilir. birkac tanesini otobus koltuguna, duraklara, parklara vs. birakabilirsiniz.
  • jimicik  (27.12.18 16:01:36) 
Istifleme arsivleme hastaligim var biraz. O yuzden genelde durur kenarda.
Ama dagcilik ekipmanlarimi elden cikariyorum bu ara. Cok yer kapliyorlar ve para ediyor.

  • stavro  (27.12.18 16:46:26) 
kitapları kütüphaneye bağışlayabilirsin.


  • ser bronn  (27.12.18 16:48:44) 
satıp parasıyla ihtiyacı olanlara yardımcı olabilirsin. yardımcı olurken karşılıksız olmasın ama. evde bir tamirat yapsınlar, temizlik yapsınlar, getir-götür işi yapsınlar, vs ne olursa.. fakir birine eşya veya para verirsen bu şekilde bedavacılığa çok kolay alışıyorlar sonra makarna, kömüre neler yaptıklarını hepimiz biliyoruz.


  • hocam  (27.12.18 16:51:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.