[]

kahve olaylarına giriş(giremeyiş)

şimdi bu filtre kahve olaylarına girdik; kupa var, kahve var. kahve doğru kahve mi tam anlamadım. kuzen yollamış bi tane markası bu: www.cartenoire.co.uk

ama altın renginde bi paketi vardı. aynı türk kahvesi gibi toz şeklinde. filtre kahve granül gibi değil miydi?

nasıl olacak bu?

 
bunun tadı nescafeye daha çok benzer. tam filtre kahve bu değil. giriş için starbucks ya da başka bir kahveciden öğütülmüş filtre kahve istemenizi tavsiye ederim.


  • lovemyself  (26.12.18 15:02:24) 
kahveyi neyle yapacaksınız? gelen kahve neye göre çekilmiş? espresso'mu yoksa filtre için mi yoksa french press için mi? hangisine göreyse ona göre bir alet alın.

filtre kahve granül kahve gibi çözülmez. içinden yavaş bir şekilde su geçirilir öyle demlenir.

siteye baktım espresso, filtre kahve, kapsül, çözünebilir kahve hepsinden var. üstünde yazanları okuyun derim o yüzden. ground coffee diyorsa muhtemelen kahve makinesi içindir.
  • argent dawn  (26.12.18 15:05:46) 
kuzene bana filtre kahve gönder dedim burdan almış. türk kahvesi gibi aynı. bence yanlış almış dingil:) kendi de bilmiyor, "söyledim bunu verdiler" dedi.

kahveyi üstten bastırmalı fincan var işte, onla yapacağım.

sitede bana gelen ürün gözükmüyor. eve geçince resmini atarım.
  • cemiyetin ünlü siması  (26.12.18 15:11:07) 
Espresso kahvesi yollamış bunun için mola pot lazım bana vir


  • fasulyek  (26.12.18 15:13:51) 
Türk kahvesi kadar inceyse üstten bastırmalı fincanla (french press) olmaz o. Filtre kahve makinesi ya da v60 gibi bir dripper alıp kağıt filtreyle demleyin.
Dripper: www.cafemarkt.com (aliexpress'ten aldık biz, seramik ve ucuz)

  • kobuzchu kiz  (26.12.18 15:17:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.