El yayı faydası?

Evin bir yerlerinden el yayı çıktı 4-5 gündür bir şeyler izlerken ortalama 1 saat sağ el sol el çalışıyorum. Şimdi bunu plansız programsız ekstra başka aletlere girmeden sürdürmenin bir yararı var mı yoksa boşuna mı kollarımı yoruyorum? Kardeşim o hareket öyle yapılmaz besin programı oluşturup protein tozu alman gerekiyor derseniz bırakayım güzel güzel dizimi filmimi izleyeyim.

Normalde çok işe yaramaz ama deadlift barfiks gibi hareketler yapıyorsan tutuş-kavrama gücünü bir miktar artırabilir.

  • angelus  (25.12.18 21:44:07)
tendonları koparmak için bire bir. ha gayret bakalım ne zaman kalıcı şekilde kendini sakatlayacaksın?

  • killerbee  (25.12.18 21:45:08)
@killerbee 1 saat aralıksız değil ya işte yoruldukça el değiştir, derecesini düşür, bırak 5 dakika sonra devam gibi. Ona sakatlanırsak kapı açarken de sakatlanırdım.

  • nrn  (25.12.18 21:51:25)
1st person shooter oyunlarındaki koldaki definitionı sağlamak için kullanabilirsin. öyle bir derdin varsa tabi.

  • habarbey  (26.12.18 01:36:36)
Bazı meslek grupları ve bazı çalgıları kullanan müzisyenler için faydalı bir alet.

Onun dışında sporla alakası @angelus +1

Ateşli silah atıcılığı yapanlar için de faydalı, denedim biliyorum.
  • John Bloor  (26.12.18 10:42:40)