[]

Böyle ingilizce kelime uygulaması var mıdır?

Halihazır da fiziksel kelime defterim var, belli aralıklarla tekrar edip, yazarak da çalışıyorum. Bu defteri telefona da atmak istiyorum. Okunuşu, anlamlarını kendim çıkarmışım, örnek:

SCAVENGE (SKAEVinc): 1- çöpü karıştırmak 2- leş yemek
CLANDESTINE (klaenDEStin): gizli

Yani uygulamadan örnek cümle, yeniden kelime anlamı falan istemiyorum, işin ameleliğini ben yapmışım zaten, sadece 3 şeyi versin, kelime, benim tanımladığım okunuş, benim telefona tanımladığım anlam. Yeni kelimeler ekleyip, çıkartabileyim, üstünde değişiklik yapabileyim, atıyorum "battery" kelimesi "darp" anlamını öğrendim, hemen onu kendim girebileyim battery sözcüğüne, var mıdır böyle telefon uygulaması?

 
Madem seviyen bu kadar ileri ben olsam artik Turkcelerini yazmadim. Ingilizce gordugunu anlarsin ama Ingilizce konusacagin zaman aklina hangisi gelecek.


  • Traveller  (25.12.18 17:33:55) 
aradığınız türden uygulamalara flashcard deniliyor. hangisi iyidir bilmiyorum ama o şekilde aratırsanız istediğiniz tarzda bir şey bulabilirsiniz diye düşünüyorum.


  • anonim yazar  (25.12.18 18:09:13) 
@traveller bu şekilde anlamını öğrenirsem, yavaş yavaş konuşmama dahil edebilirim. Atıyorum stray dogs are desperately searching food from the dump derim normalde, scavenge öğrendiysem dogs scavenge bilmemne diye niye yapıştırmayayım, böyle böyle kelime komuşma dilinde kullanılma girecek ve pekişecek. Ya da clandestine i öğrendim, secret kullanıyordum sürekli, clandestine kullanayım arada diyeceğim. Bazı kelimeler konuşma dilinde nadir kullanılıyor, makale, gazete kelimesi, onları da bu şekilde hafızamda durabiliyorsa dursun. Atıyorum günlük hayatta kim kullanır, ama her gün makalede Trump impeachmentı vs bir şekilde bilmek lazım


  • speedy  (25.12.18 18:14:14) 
memrise!

uygulama üzerinden yapamıyorsunuz söylediklerinizi. pc üzerinden yapılabiliyor :(

kendi sesinizi ekleme işinin olup olmadığından emin değilim. ama var gibiydi.

ben de sizinkisi gibi bir yönteml ders ders öğrendiğim fr kelimeleri kaydedip, memrise'a aktarıyordum. uzun süreli yapamadım ama baya faydalı olur size memrise.
  • michonne  (25.12.18 21:32:02) 
tinycards. tamamen ücretsiz, duolingo'nun sırf flashcard'lar üzerine bir uygulaması. her şeyi kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. flashcard'ınızın bir yüzünde birden fazla kutucuk yaratıp bahsettiğiniz verileri (kelime, okunuş, anlam vb) girebiliyorsunuz.

bence tinycards, memrise'tan çok daha iyi.

Tüm bunları hem uygulamadan hem de web'den yapabiliyorsunuz.
  • yine de geldim dunyaya  (25.12.18 22:00:15 ~ 22:05:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.