Metrelik fon kartonu?

fotoğraf çekimi için falan kullanacam. metrelik fon kartonu nerden bulunuyor? enine 1 metre boyuna 2 metre falan?

i.hizliresim.com

şunun gibi yani.

evet öyle fon kartonları var fakat fiyatları 300-500-1000 lira

n11 de arat çok çeşit bulursun

www.fototeknoloji.com

bana sorarsan, beyaz ve siyah muslin kumaşlı fon perdesi alıp, fotoğrafları beyaz ya da siyah üzerinde çekip, izole edip arka plan değiştirmek senin için daha ekonomik bir çözüm.

ben mesela 50x70beyaz ve siyah kağıt kullanıyorum, duvarları kapladım.

işimi çok güzel çözüyor.

tabi hem fotoğraf konusundaki eksikliğin hem photoshop konusundaki eksikliğin bu işi imkansız hale getiriyor.

bu seviyedeyken profesyonel stüdyoda hasselblad bile kullansan çektiğin fotoğraflar işini görmez.

kendini geliştirmen lazım.

bu işleri öğrenene kadar da yapacağın herhangi bir masraf sana direkt olarka zarar yazar.

muhtemelen malzeme eksikliğine bağlayıp yanlış ürün seçimi yapacaksın.

senin o 2 ampülle de hiç bişey olmaz. en az 8 ortalama 16 adet alman lazım.

tabi seni gücendirmek için yazmadım bunları.

o ampüllerin de fiyatı 35 liraydı 5500k uzlight 115watt e27duy(foto video için) görüyorum ki şimdi 250ye çekmişler.

ayrıca ufak ürünler çekiyorsun koza fon kartonunun en kalitelisi 2.5 lira 50x70 yaklaşık 100 renk var.

4 tane alıp birleştirirsin, çekersin fotoğrafını, sonra fotoşopda ek yerlerini silersin tık tık tık. bunlar o kadar basit şeyler ki, senin bu işlerini kıvırana kadar kesinlikle masraftan kaçman lazım.

büyük ampüller pahalı geliyorsa gidersin bi elektrikçiye 20 30 tane duyu birleştirir, en ucuz beyaz tasarruf ampüllerinden alır takarsın softbox içine.

biter gider.
  • killerbee  (25.12.18 13:14:21 ~ 14:14:41)