hayatınızı kolaylaştıran şeyler neler?

mutfağımdaki eşyaların büyük kısmını kilere kaldırdım. elimin altında sık kullandıklarım kaldı. diğerlerini sadece misafir olduğunda kullanıyorum zaten. çok kolaylık oldu. birde kıyafetlerimi tasnif ettim. her birisini böldüm, kazaklar ayrı, pantolonlar vs. diye. çok rahat ettim. sizin var mı buna benzer önerileriniz?

ileride giyerim dediğim ne varsa, yardım kuruluşlarının kıyafet konteynerlerine atıyorum.

  • bikimoyoz  (24.12.18 19:18:55)
bir süredir (ör. bir yıl) kullanmadığım her şeyi atmak*. inanılmaz bir rahatlık.

*: satmak, ihtiyaç sahiplerine vermek ya da çöpün yanına bırakmak.
  • babilbaligi  (24.12.18 20:23:32)
Tahta sirt kasima aparati.

  • stavro  (24.12.18 20:40:39)
Tuzluk. Tuz için elimi tuz kavanozuma sokmuyorum.

  • [GODDARD]  (24.12.18 21:09:39)
ekmek kızartma makinesi,
netflix,
spotify,
kapsül ile çalışan kahve makinesi,
ev yapımı rakı stoklamak,
elektrikli battaniye,
aynı kot-kazak kombininden birkaç tane edinmek.
  • brakgn  (24.12.18 22:04:27)
Büyük ekran telefon.

  • damladamla  (24.12.18 22:16:23)
  • eazy  (24.12.18 22:21:09)
çorap
10ar tane siyah, bej, gri çorap aldım. aynı tip, desen falan yok.
kaybolsa da eşi oluyor. çekmecede eşini aramıyorum.

buzdolabında, kahvaltılıkları tepsiye koyuyorum, tek tek çıkarmaktansa kolay oluyor.
  • durgunfoton  (24.12.18 22:56:36)
Aynı tip kıyafetlerden hepsi uyumlu renklerde aldım. Üniforma gibi içinden çekip çekip giyiyorum, uydu uymadı derdi yok

  • photo85  (24.12.18 23:22:06)
Dyson sarjlı el süpürgesi

  • primetime  (24.12.18 23:28:56)
Oncelikle kolaylastiracagini dusunup aldigim fakat hic kullanmadigim kati meyve sikacagindan uzak durun. (Kur, meyve suyu yap, parcalara ayir, yika, kurut ve tekrar birlestir.) Bu process beni gercekten yoruyor, meyvelerden alacagim vitaminleri, vitamin haplarindan almayi %100 tercih ederim veyahutta meyveleri direkt yemeyi!

Hayatimi kolaylastiran ve severek kullandigim bir kac urunden bahsedeyim

Duduklu tencere (hizli yemek yapmak icin gercekten iyi, zamandan tasarruf!)
Rice Cooker, pilav makinesi.
Daha bir cok sey var ama hemen hemen herkesin her gun kullandigi urunler oldugu icin yazmayacagim.
  • nosmoke  (24.12.18 23:30:56)