ağız gargaraları gerçekten yararlı mı?

ünlü bir marka var mesela naneli falan, gerçekten işe yarıyor mu korumada?

discime aynisini sordugumda duzenli fircalamak ve ip kullanmanin (ve dis yapin gerektiriyorsa arayuz fircasi kullanmanin) yeterli oldugunu gargaralarin gereksiz oldugunu soylemisti. o zamandan beri kullanmiyorum ben.

  • in vino veritas  (24.12.18 13:14:27)
doktor bir işe yaramadığını söylemişti. hatta birden fazla doktor. faydası da yok zararı da demişti.

  • kablelvuku  (24.12.18 13:14:49)
diş fırçalayamadığın ortamda ağız kokusunu gideriyor bişeyler yiyip içtikten sonra; gayet yeterli bir fayda benim için.

  • Bruce  (24.12.18 13:18:16 ~ 13:18:25)
2-3 günde bir ya da çok şekerli şeylerle beslendiğin günlerde bir çay bardağı ılık/sıcak suya 1-2 çay kaşığı karbonatı ekleyip uyumadan hemen önce gargara yaparsan hepsinden daha fazla sonuç alırsın.

Hem doğal hem pratik hem de ucuz.
  • levent bilgen  (24.12.18 13:29:01 ~ 13:30:26)
pek yaşlı bir kulak burun boğazcı, bunların tükürüğün yapısını bozduğunu, kullanılmaması gerektiğini söylemişti. boğazlarım şişken gargara vermemişti. aynı şeyin listerine vb. gargaralar için de geçerli olduğunu iddia etmişti.

  • retiredcolonel  (24.12.18 13:47:04)
ben de sordum doktora. ağzını ferahlatmak dışında çok bir etkisi yok, illa kullanacaksan 10 gün kullan 10 gün kullanma, devamlı kullanırsan kötü etkileri olabilir demişti. diş aralarındaki kalıntılar vs. için en iyi çözümün diş ipi olduğunu söylemişti.

  • sir gawain  (24.12.18 13:55:33 ~ 13:56:59)
Yirmilik dişimi çektirdikten sonra doktor tavsiyesi ile listerine kullanmaya başlamıştım. Bir şişe bittikten sonra kullanmayı bıraktım fakat iki gün sonra ağzımın içerisinde bi sürü yara çıktı. O günden beri düzenli kullanıyorum.

Faydasını bilmem ama beni kendine mecbur etti meret.
  • veys zimmer  (24.12.18 13:59:35)