bir hayvan olsaydınız hangisi olurdunuz?

diye sordu gerizekalı ikcı kız 28 yaşında adama...

Amaç nedir bu sorudaki? yani ''ben gerizekalı bir ıkcıyım'' diye bağırmaktan başka ne işe yarıyor?

ben ornitorenk demiştim.. ciddiyim..

ik'cı olurdum.

  • Bruce  (23.12.18 22:05:21)
Bu sorunun cevabı yunus balığı olmak. Yunus balıkları grup halinde uyumludur. Ama tek başına kaldığında gerekirse köpek balığını parçalar

  • seyyar satıcı  (23.12.18 22:09:24)
Ben bu soruya kedi olmak isterdim diyorum. Sobanın başında süt yalanmak ve damda kedi kovalamak. Tembellik yapmak. Ama insan olduğumuz için çalışmamız gerekiyor

  • seyyar satıcı  (23.12.18 22:10:06)
Ben Komodo Ejderi olmak isterim derdim. Senin a.qorum anlamı çıkıyor.

  • eazy  (23.12.18 22:13:51 ~ 22:15:51)
Bal porsugu

  • acemi  (23.12.18 22:14:28)
@seyyar satıcı

bana yunus balığı diye cevap versen konuşmayı orda sonlandırırdım çünkü yunuslar balık değil :)

bence burda amaç söylediğin hayvanı nasıl savunabilirsin ve kendini nasıl ifade edebilirsn. Eğer işinden anlayan kaliteli bir ikcı ise düzgün yorumlayabilir gibi geldi.

Ayrıca ben ayı derdim çünkü ayılar <3 ben
  • nundu  (23.12.18 22:20:19)
okuz olmak isterdim diye cevap verilebilir
neden diye sorulursa "dis etkenlerden minimum duzeyde etkilenirim, demoralize olmam kolay degildir, full motivasyon ve takim oyuncusu" diye cevaplardim

  • exlibris  (23.12.18 22:21:16)
burda yanlış cevap galiba ağustos böceği olmak

  • ssiradanbirigibi  (23.12.18 22:32:16)
bir bakteri olsan hangisi olurdun diye de sorulabilir:)? ya da bir alg olsan? bir organel olsan hangisi olurdun? ve neden?

hayvan sorusu baydi artik..

soru onemli degil. sorunun muhatabinin soruya karsilik takindigi tavir onemli.

buradaki amac sabrinizi olcmek.

sizi koseye sikistirirlar, sinirlendirmeye calisirlar.. buna karsilik nasil tepki vereceginiz onlar icin cok onemli. sonucta is ortaminda turlu turlu seyle karsilasir calisan.
ik'ci degilim. mantiken boyle bence.

sorunun asil cevabina gelirsek, bir hayvan olsam penguen olmak isterdim. kendime yakin buldugum bir hayvan.
  • Leonardo~Da~Vinci  (23.12.18 22:35:33)
Kuş
Ördek
Penguen

Bunlardan herhangi biri olmayı çok isterdim.
  • Amaranta ursula  (23.12.18 22:55:07)
kedi

  • damla sakızlı dondurma  (23.12.18 22:58:43)
tavşann

  • purrty ploop  (23.12.18 23:00:50)
zaten hayvanız. memeli

hea illa başka hayvan seçeceksek an itibariyla üçparmaklıtembelhayvan olmam gerekiyor. bak adamdaki komplekssizliğe bak. senin benim gibi hayvan olduğunu gizleme telaşı yok. üç parmaklıyım, tembelim ve hayvanım benim olayım bu. netliğini sevdim.
  • Herkesefendi  (24.12.18 01:37:04)
at tabiki.

  • Tears of Devil  (24.12.18 11:28:29)
ben mi yanlis anliyorum? duyuruculara hangi hayvan olmak istersiniz diye sormuyorsun. sana ik'ci sormus, neden sormus olabilir diye soruyorsun. insanlar okumadan yaziyor herhalde.

ik'ci da aynini yapiyor olabilir. yurtdisindaki ik yayinlarindan boyle bir soru soruldugunu ogrenmis, anlamini kavramaya calismadan turkce'ye cevirip onuune gelene yapistiriyordur soruyu. kurcalasan kendi de bilmiyordur niye sordugunu.
  • jimicik  (24.12.18 11:52:08)
tembel hayvan

  • nickini degistiren yazar  (24.12.18 13:08:12)
-Beklenmedik/hazırlıksız karşılaşılan/saçma gelebilecek bir soru karşısında nasıl tepki veriyorsun?
-Hangi hayvanı “neden” seçtin? Değer setinde neler var?

  • efx  (24.12.18 20:10:06)