bankada görünen ama e devlette görünmeyen ceza?

Garanti'den plaka için ceza sorgulaması yaptığımda 2 bin küsür liralık bir ceza görünüyor. Detaylarına girdiğimde 2011 yılına ait ve başka bir tc no ya kayıtlı bir ceza. Benim aracımın trafiğe çıkışı zaten 2017.
E devlet üzerinden sorgulama yaptığımda herhangi bir ceza görünmüyor.

Belli ki biri bir yerde saçmalamış da, benim bunu düzeltmek için uğraşmam gerekir mi sizce?

plakayı sizden önce kullanan kişiye ait bir ceza.
arabanın modeli 2017 ise bir saniye bile düşünmeden hayatınıza devam edebilirsiniz :)

  • işimdeyim gücümdeyim  (21.12.18 17:52:55)
Ceza size ait değil +1, plaka önceden başka araçta takılıymış. Aynı araçta da takılıs olsa ve aracı 2. el alsanız sizi noter tarihinden sonrası bağlar.

  • John Bloor  (22.12.18 10:46:17)