[]

Yabancı birey- acil hastane

Öğrenci vizesiyle ankara da bulunan bir kişi, acil olarak hastaneye gitmesi gerekiyor, diklat etmemiz greken bi şey var mıdır? Öğrenci bütçesiyle burada bulunduğunu da göz önüne alırsak
 
seyahat sigortası var mı?

uyruğuna göre farklı fiyatlandırma çıkabiliyormuş sigorta yok ise.
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (21.12.18 14:48:52) 
Ogrenci vizesiyle buradaysa seyahat saglik sigortasi muhtemelen islemez.

Sgkya kayitli olmasi lazim degil mi, yabanci da olsa ulkede ikamet eden birisi sonucta
  • kuehles blondes  (21.12.18 14:57:14) 
gitmeden önce sağlık sigortası poliçesini okusun. önce onları araması gerekiyor olabilir. gerçekten acil bir durum değilse karşılamazlar zaten. hastanelerde (devlet) poliklinikler ucuz 80 liraya mı ne mr çektirmişti alman vatandaşı türk arkadaşım geldiğinde.


  • argent dawn  (21.12.18 15:09:31 ~ 15:09:47) 
Özel hastanelerin yabancılardan ücretleri 5 katına kadar alma hakkı var. Kaç katı olacağı hastanenin inisiyatifinde. Hazırlıklı gidin. Devlet hastaneleri dahil mi bilmiyorum ama yine de en mantıklısı devlet hastanesine gitmek.


  • curukturpkokusu  (21.12.18 15:46:37) 
Yabancı uyrukluya 80 liraya falan mr olmaz. en az 500 den başlar. Devlet hastanesi dahi özel kadar olmasa da pahalıya patlar.


  • alicandan  (21.12.18 17:22:50) 
@alicandan poliklinik+mr'a 150 lira vermiş eğitim ve araştırma hastanesinde. oluyor yani. hatta peşin para verecek diye hemen aynı gün mr'a aldılar.


  • argent dawn  (21.12.18 17:53:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.