CV

Merhaba,

Ben 2014-2018 yılları arasında master yaptım, ama aslında 2014'te ilk yıl hiç okula gitmedim, doğal olarak tüm dersler de F. Sadece kağıt üzerinde kayıttaydım. Şimdi ben bunu CV'de 2015-2018 master şeklinde yazsam nasıl olur? 4 yıl master yapınca genel olarak iş verenin yüzü ekşiyor, sen daha kendini anlatamadan eleniyorsun. Oysa 3 yılda master yapmış olmak Türkiye'de daha makul karşılanıyor. Fikirlerinizi almak isterim.

sadece mezuniyetleri belirt. 2018' şeklinde.

  • kaptan maydanoz  (21.12.18 10:18:02)
dedigin gibi yapabilirsin, sorun olmaz

  • cedex  (21.12.18 10:19:36)
Merak etme zaten bin tane bahaneleri var bu aralar. 2018’de mezun olmuş adamı tecrübesiz diye almazlar. Ama yine de üzülme 2000’de mezun olsaydın da tecrübelisin diye almayacaklardı. O satır aralarında 4 senede bitirmişsin, 7 senede bitirmişsin falan işin bahanesi sadece. Yeterli bulunmadın ya da yeterli tanıdığın bulunamadı anlamına geliyor çoğu yerde.
Soruna cevap olarak 2014 de çalıştıysan bunu yaz. Eğer okuyordu isen de bir sene boş geçmiş olarak görünecek. Nereden baksan tutarsızlık.

  • ozdek  (21.12.18 10:23:30)
Kimse okula giriş yılını öğrenmek için uğraşmaz, ne yazarsan o. Mezuniyeti doğru yazmak lazım ama.

  • stanley weber  (21.12.18 10:50:11)
Mezuniye tarihi yeter

Boğaziçi Üniversitesi, Lisans, Ekonomi - 2014
Sütçü İmam Üniversitesi, MBA - 2018

şeklinde örneğin
  • patates  (21.12.18 11:08:33)