iphone'daki videonun bilgisayarda görünmemesi

bi iphone'la çekilmiş yaklaşık 1 saatlik görüntü var ve bunu pcye aktarmaya çalışıyorum. ancak flash bellek gibi karışık klasör isimlerinin göründüğü yerde bu dosya yok (aratınca da çıkmadı), itunesta da göremedim. bu dosyayı ne yapıp edeyim de bilgisayara kopyalayabileyim. (çok büyük olduğu için mail whatsapp olmuyor)

Airmore denendi mi

  • Delay Fuze  (21.12.18 01:35:22)
Google photos'a yedekleyip bilgisayardan açabilirsiniz.

  • orient blue  (21.12.18 01:55:57)
Muhtemelen ios10+ bir ios sürümü kullanıyorsunuz ve ayarlarınız default durumda.

İki seçenek var.

1- Telefondan, ayarlar>fotoğraflar> İndir ve özgünleri tut seçeneğini işaretleyin. Muhtemelen bu sizde default olarak “iPhone’da en iyi depolama” şeklinde seçili. Bu en iyi depolama demek telefonun hafızasını doldurmadan önizleme şeklinde fotoğraflad bölümünde tutuyor (aslı icloud’da). Açmak istediğinizde wifi bağlantısını kullanarak o video’ya erişiyor ve telefonda izleyebiliyorsunuz. Lakin telefon hafızasında fiziki olarak tutulmadığından data kablosu ile bilgisayara bağlayınca video’yu göremiyorsunuz.

2- Video icloud’da olduğu için. Bilgisayardan www.icloud.com’a apple kimliğiniz ile giriş yapıp ordan o 1 saatlik video’yu bulup bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ek : iTools diye bir program var. Ios’in eski sürümlerinde - ios9 ve eskisi - uyumlu çalışıyor. Belki yeni sürümlere de uyumlu hale getirmişlerdir, her neyse. Sorun ios10+ sürümdeki default gelen saklama alanı tercihi değilse ve telefonunuzdaki ios sürümü eskiyse bu iTools programı ile telefonunuzdaki bütün verilere çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Tabii telefonun fiziki hafızasında bulunanlardan bahsediyorum.
  • ampri kuka  (21.12.18 05:28:04)
büyük dosyalarda bu sıkıntıyla ben de karşılaşmıştım maalesef. çözüm olarak vidyoyu 4 parçaya böldüm iphoneda. o şekilde olunca dosya göründü. sonra bilgisayarda 4 vidyoyu tekrar birleştirdim

  • azeriturku  (21.12.18 16:25:18)