Bir bayan arkadaşıma sosyal medyadan şantaj yapılıyor

Evet başlıktaki gibi bir durum söz konusu. Bu şantajı yapan kişi arkadaşımın hesabına erişerek sohbetlerine erişiyor. Birlikte olduğu bir kişi ile olan konuşmasını atarak kendisiyle de birlikte olmasını yoksa iş yerine ve ailesine bildireceğini söylüyor.

Kişinin hesabı gizli ve ne adı var nede sanı.
Ben siber suçlarda hallederiz bunu dedim ama öyle mi? Siber suçlara gitsek ve suç duyurusu yapsak bu şantajdaki olay gerçekleşmeden müdahale ederler mi?

Hesabın adına gerek yok. Tamam diyin buluşun suç üstü enselesinler.

  • vnye  (20.12.18 22:38:00)
Peki siber suçlar ip v.s. ile kişiye erişemez mi?

  • six packsiz  (20.12.18 23:14:33)
hocam
oncelikle herseyi kaydetsin
santaj goruntulerini
mumkunse cep numarasından mesaj alsın ki yarın obur gun bulunması kolay olsun
kim oldugu cikarsa is ciddiye binerse sorusturma vs. kacamazlar
bir avukata danısın
avukat yonlendirir onu
eger ortada aldatılan koca vs. yoksa tabi
  • kingcyrax  (20.12.18 23:20:14)
Nasıl çalışıyorlar bilmiyorum. Ben mantıken söyledim, en temiz yol suçüstü olmalı. Şaka yaptım diyip kaçacak yeri de olmaz, en ağırından alır cezayı. Bir de hesabın başkası tarafından ele geçirildiğinden emin olun. Hesaba farklı yerden giriş yapılmadıysa konuşmalar başka türlü sızmış demektir.

  • vnye  (20.12.18 23:29:31 ~ 23:30:19)
hocam mafya yı sokmayın
avukatla gorusun mutlaka
polis vs. suc ustu olursa
hic bir şey yapılamaz
hele oyle bir pozisyonda yakalanıp ustune konusmayı atarsa
hakim onu s*ker
ki atamaz tutuklandıgı andan itibaren cep vs. iletisim kuramaz kolay kolay
birakildiginda da isin ciddiyetini anlamıs olur

bizzat bu tarz bir olayın nasıl isledigini gordum
elemanlar agircezada yatıp 5 sene yedikleriyle kaldılar
  • kingcyrax  (20.12.18 23:32:33)
ve sifreleri de degistirsin
pcsini formatlasın vs.

  • kingcyrax  (20.12.18 23:32:55)
O zaman yarın direkt siber suçlara gidelim biz. Avukatsız yürütsek zorlanır mıyız çok?

  • six packsiz  (21.12.18 00:15:34)
Avukata ihtiyacınız yok, gidin şikayet edin direk.

  • talasas  (21.12.18 01:28:37)
avukatsiz zor olabilir, neden avukata gitmiyorsunuz? zaten davayi kazanacak ve ucreti o dallamaya yikacaksiniz.

  • cedex  (21.12.18 09:02:27)
Büyük ihtimal hanımın erkek arkadaşının bir arkadaşı ya da yakını, açık olan hesaptan sohbetleri okudu ve böyle bir şerefsizlik geldi aklına.

İlk işiniz savcılığa gidip başvurmak olsun. Asla geri adım atmayın, erkek arkadaşının değer verdiği biri bile çıkabilir sonunda.
  • John Bloor  (21.12.18 09:37:13)