Hayvan mıyım?

Selamlar,

Satış işiyle uğraşıyorum. Bölgem geniş, bol seyahatli. Seyahatteki gün başına şirketim bana 140 lira yemek parası veriyor (kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği). Kahvaltı sevmiyorum, yaptığım iş dolayısıyla çoğu zaman öğlen yemeği yemiyorum. Akşam işim bitince bu 140 lirayı doldurmanın telaşına giriyorum ve resmen H-A-Y-V-A-N gibi yiyorum. Bugün mesela yediklerimi yazsam "oha be hayvan" dersiniz.

Yedikten sonra da deli gibi pişman oluyorum, bir kere bu kadar çok yemek sağlıksız, sonra kilo alıyorum, ve şişkinlik oluyor. Otele dönüyorum ve çöküp kalıyorum. "Keşke yemeseydim bu kadar, bir dahakine yemeyeceğim" diyorum ama her defasında o yemekleri söyleyip öküz gibi yiyorum.

Yani özetle: tam bir görmemişim. Ama işin garibi gördüm de, yani öyle fakirlik içinde et yemeden filan da büyümedim, orta halli bir yaşantım vardı. Ama o 140 lirayı mutlaka harcamam lazım gibi hissediyorum ve yemeğe veriyorum kendimi.

Sorum şu: sizce ben hayvan mıyım, görmemiş miyim, bu kötü alışkanlığımı nasıl yok edebilirim?

Edit: bu 140 lirayı nakit almıyorum, sadece ve sadece yemek fişi karşılığında ödüyor şirket bana bunu. yemek dışında başka bir şey de alamıyorum.

Alkol şeklinde alamıyor musun? Bi değerlendir bence.

  • [GODDARD]  (20.12.18 20:16:07)
Hayvansın bu arada karşim.

  • [GODDARD]  (20.12.18 20:16:26)
asıl soruya cevap vermemişim, hayvansın.

  • Bu yol nereye gider bilmem ama yürüyorum işte  (20.12.18 20:17:02)
Ne yediğini görmeden hayvan olup olmadığına karar veremem. Paylaşırsan hayvan mısın değil misin söyleyebilirim.

Öğün atlama bence.
  • Delay Fuze  (20.12.18 20:24:00)
140 liralık tek başına bir oturuşta yiyorsan bi hayvanlıktan söz edilebilir.

“Ben yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum, hazır yemekten bünyem tepki vermeye başladı, o yüzden yanımda kendi hazırladığım yemekleri götüreceğim artık. yemek fişi istemek yerine günlük sabit bir harcırah ödeseniz olmaz mı” gibi bir şey talep etsen nasıl olur?
Mesela bizim şirket günlük belli bir tutarı ödüyor ve yemek fişi istemiyor.
  • sanxis  (20.12.18 20:35:17)
birilerinin karnini doyur madem. bi de 140 lira iyi bir restoranda hayvan gibi yiyebilecegin bir rakam da degil aslinda. nusrete gitsen mesela her aksam, ustune en az bi 50 lira daha koyman gerekir. nispeten daha kaliteli seyler yiyebilecegin bir yerlere git oyle ode bari madem 140 odemen lazim.

  • in vino veritas  (20.12.18 20:35:32)
Hayvansın bro. Günlük 70 liraya krallar gibi yersin 3 öğün yemeğini. Kalanını da eve harca bi faydan olsun :)

Ne güzel işmiş o günlük maaşım o kadar değil benim. Eleman arıyor musunuz :)
  • Arthur Dayne  (20.12.18 20:59:15)
Ye bitir gitsin sirketin parasını eger kilo alma,çöküp kalmayı vs dert ediyosan da üstteki arkadasın dedigi gibi insanlara ısmarla

  • lansta  (20.12.18 21:05:31)
hayvansın canısı
hafiften bir görmemişlik de var; "yeteri kadar" görmemişsin demekki.
birden küt diye azaltma ama
1.çok daha lüks yerlere git.
2.gittiğin yerlerde askıda yemek* bırak; biri daha nasiplensin..
ne yediğini de bilmiyorum ama istanbulda orta üstü bir akşam yemeği gündelik restoranlarda 50-70 lira olsa salata üstüne bi tatlı/kahve vs zaten 100'e yaklaşır. sen hangi şehirdesin bilmiyorum tabii ama asıl tek öğünde yüklenmek çok kötü bir şey; bu alışkanlığı değiştir.
  • jimjim  (20.12.18 22:08:52 ~ 21.12.18 11:00:54)
Yemek çeki, bileti vs neyse kalanını iade mi ediyorsun? Bir de yemek çeki ile alışveriş yapılan marketlerden ev için bir şeyler alamaz mısın?

  • baal  (20.12.18 22:30:58)
Önceki yazdığım iptal. Ben olsam ben de 140 lirayı sonuna kadar sünnetlerdim.

  • baal  (20.12.18 22:43:14)
Biraz daha pahalı yerlere giderdim +1.

  • bahoho  (20.12.18 23:28:41)
Marketler var, yemek fişiyle alışveriş olanağı tanıyan. Tek öğün sıkıntı, 3 e yay

  • insomnia  (21.12.18 07:52:09)
140 liraya ne yedigini bilmiyoruz. yani 140 liraya luks bir restorantta 150gr et de yemis olabilirsin, 10 liradan 14 tane adana durum de yemis olabilirsin, ilki seni gorgusuz ve is ahlaki olmayan birisi, ikincisi hayvan yapar.

  • crucio  (23.12.18 02:45:55)
afiyet bal şeker olsun karşim.

  • nice tnetennba  (23.12.18 04:40:10)