[]

Kedi Sürekli Aynı Yeri Yalayarak Yara Yaptı

11 yaşında, kısırlaştırılmış, erkek kedi kişisi.

Göbeğinde bir yer var sürekli orayı yalıyor, en sonunda yara yaptı hatta.

Yiyişinde, gidişinde, duruşunda bir problem yok. Hayvan silah gibi. Tüyleri parlak, sık, dökülme yok öyle, sağlıklı yani.

Ama ne yaptıysak durduramıyoruz. Boş kalınca sıkılınca hemen yalıyor orayı.

Napak nası edek şimdi? Yara bandı yapıştırsam çıkartırken çok acıtır tüylü hayvan sonuçta.

 
Mantar olmadığına emin misiniz, rahatsız olduğu/kaşındığı için sürekli yalıyor olabilir.


  • kobuzchu kiz  (20.12.18 16:24:00) 
psikolojik diye tahmin ettim. veterinere bir danışsanız iyi olur.


  • ninotevtidze  (20.12.18 16:24:23) 
bol bir çoraptan kıyafet yapın, yarayla direkt bağlantısını kesin.


  • evde liyakat kalmamis  (20.12.18 16:24:30) 
yaladığı bölgede ciddi bir ağrısı var.
kediler acı eşiği çok yüksek hayvanlardır, hal ve hareketlerinden bir acısı/ağrısı olduğunu anlamamanız çok normal. ancak belli ki bir iç hastalık söz konusu, bir an önce veteriner hekime göstermeniz gerekiyor.
veterinere gidene kadar da yalamaması için yapabileceğiniz tek şey huni boyunluk takmak, bant vs yapıştırdığınız anda arkanızı döndüğünüz gibi çıkarır ve o bölgeyi temizlemek için daha sık yalamaya başlar.
bir an önce veterinere gidin.
  • robin crusoe  (20.12.18 16:32:35 ~ 16:33:08) 
Bizim kedi sindirim zorluğu yaşıyomuş meğer. Alt göbeğindeki tüyler yalaya yalaya azalmıştı mesela. Öyle bir şeyleri vardır belki.


  • inawen  (20.12.18 16:45:26) 
yalamaması için vet.e gidip yakalık taktıracaksınız hani şu abajür gibi olandan.


  • suicides underground  (20.12.18 16:58:44) 
mantar olası, başka bir sorun da olabilir ama illa bişey vardır. kediler boş yere öle sabit bir yeri yalamaz


  • oscar  (21.12.18 02:22:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.