[]

uzaktan kontrol edilebilen kombi mantıklı mı?

biz çalışıyoruz kız kreşe gidiyor. evden en geç 10'da çıkıyoruz, en erken 18'de evde oluyoruz.

gün boyu açık kalmasındansa giderken kapatıp, gelince açmak daha tasarruflu olmaz mı? ve bunu, gelmeden önce ortamın ısınması için uzaktan kontrol edebilsek daha iyi olmaz mı?

var galiba öyle modeller.

 
öyle modeller var ama kombi insanları hep sürekli ama düşünk sıcanklıkta çalışmasının ekonomik olduğunu söylüyor, ben şahsen buna inanmıyorum.


  • killerbee  (20.12.18 15:06:33) 
ben bunu denedim. sonuçta hem serin/soğuk eve geldim, hem de daha çok gaz tükettim.

kombiyi saatli açıp kapatmak için saatli priz yeterli, o kadar afili şeylere gerek yok. geleceğin saat sonuçta belli.
  • babilbaligi  (20.12.18 15:14:12) 
Sorunuzun cevabı dijital programlı oda termostatı.

Gün gün saat saat program yapabilirsiniz, mesela;

Gece yatınca 00.00'da 20 derece, sabah 07.00'da 24 derece, 09.00'da 20 derece, 16.00'da 23 derece vs gibi yaşam saatlerine göre ayaryabilirsiniz.
  • John Bloor  (20.12.18 15:29:00) 
Termostat kullaniyorum, programladim sabahlari dus alacagim zaman 2 saat erken calisiyor evi isitiyor biraz otomatik kapaniyor daha sonra eve gelmeye yakin calisiyor gece uyurken kapaniyor gayet kullanisli tavsiye ederim.


  • Boris  (20.12.18 15:54:07) 
Dijital programlı oda termostatı kullanıyorum. İstediğim saatte yanıyor istediğim saatte sönüyor. Belli bir dereceye gelince otomatik yanıyor, sönüyor süper bir şey.


  • sta  (20.12.18 18:32:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.