Nasıl bir ingilizce kursu

Yds puanım hiç çalışmadan boş halimle 55 idi. Akademik formal ingilizceyi okuduğumda sorunsuz anlıyorum, bu yüzden ingilizceden türkçeye çeviri yapıyordum tıbbi inglizcede begenilen bir çevirmenim. Yine akademik makaleleri zorlanarak da olsa ingilizceye cevirebiliyorum, yazışmalarda da derdimi anlatıyorum. Ama konuşmaya geçince çuvallıyorum. Aslında benim amacım yazı dilimi geliştirmek çünkü ingilizce tıbbi teknik rapor yazıyorum.

Temele gelirsek, ingilizce eğitim almadım lisede veya üniversitede. Normal ingilizce dersleri üzerine 2 ay hızlandırılmış bir kursa gitmiştim 10 sene önce. İşimde yabancı kaynaklarla çalışırken gelişti ingilizcem.

Gramer kitabı falan aldım, gramerde çok eksiğim var diye ama evde çalışılmıyor. Kursa gitmem lazım ama iş ingilizcesi mi yoksa normal gramer öğreten kurslara mı gitmeliyim bilmiyorum.

Tavsiyeniz ne olur, benim eksiğim nedir? Ne tür bir kursa gideyim?

beni gömenler çıkacaktır ama kadınsanız rahat skype üzerinden konuşacak insan bulursunuz (sad but true) ve ilerletirsiniz konuşmayı.
Kadın değilseniz skype talk grouplar var, bir şansınızı deneyin.

Yazı dili için essay tarzı (komp.) yazmanız gerekli, ve bunu değerlendirecek biri gerekli. ,Bir konu bulup o konuda yazım yapmalısınız.

yds 55 ve çevirmen olayına takıldım ama çeviri için kaynak dili değilde hedef dili iyi bilmek gerekli diye dusunuyorum.

İstanbuldaysanız eğer istanbul üniversitesinin kursları var. English time , amerikan kültür falan hiç para akıtmayın alayı hak etmez o parayı.

bu kadar.
  • Techsavvy  (20.12.18 10:56:30 ~ 10:57:21)