[]

yds'si 65 olan birine hangi ingilizce seviyesinde kitap önerebilirsiniz?

gönül istiyor ki çehov kitapları okuyayım, don kişot okuyayım ama bıkmaktan korkuyorum biraz daha çaba gerektirdiği için. siz ne önerirsiniz? önce ufak ufak çocuk kitapları mı okuyayım?
 
Sinav sonucu gercegi yansitiyorsa Turkiye abartili dil kurslari degil de uluslararasi sistemde daha cok B1 duzeyindesiniz. Eger kelimeleri cikarirsaniz bircok populer kitabin konusunu her seyiyle olmasa da genel olarak anlayabilirsiniz. Daha once okudugunuz ve iyi bildiginiz populer kitaplari, ornegin Harry Potter, Ingilizce okumayi deneyin. Bir yandan kelimelerine de bakin.


  • Traveller  (20.12.18 00:09:38) 
Penguin reader mı ne vardı, level 6’ya kadar kitapları var. 3-4’ten başlayın. Kelime kasmak açısından iyi.


  • adwokat  (20.12.18 02:18:05) 
anlayabildiğin ve zevk aldığın en basit metinler ile işe başla.


  • tabudeviren  (20.12.18 12:57:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.