[]

Devlet hastanesinde mi ozel hastanede mi ameliyat olmali?

Soz konusu ameliyat deviasyon ameliyati ve hastane Istinye'de meshur bir devlet hastanesi. Devlet hastanesinin avantaji parasiz olmasi ancak yeterli titizligi gostereceklerinden emin degilim. Devlet hastanesinde herhangi bir ameliyat olmussaniz tecrubeleriniz nasil oldu? Ayrica SGK anlasmali hastane oneriniz var ise onu da yazabilirsiniz. Genel olarak hangisini onerirsiniz? Tesekkurler
 
maddi durum zorlamayacaksa kesinlikle özel hastane


  • aslindasorunumpsikolojik  (19.12.18 18:54:54) 
bence ameliyati yapacak doktor onemli.


  • gezegen olan pluton  (19.12.18 19:05:54) 
İstanbul özelinde bilmiyorum ve doktor önemli+1
Fakat tercihim devlet hastanelerinden yana olur. Birincisi, Eskişehir sağlık müdürlüğünde epey mevkili bir akrabam kendi çekirdek ailesi dahil bütün tanıdıklarını devlet hastanelerine yönlendiriyor ve yıllar önce denetimin buralarda çok daha iyi olduğunu söylemişti.

İkincisi, annem (devlette) ve en yakın arkadaşım (özelde) aynı ameliyatı oldular. Arkadaşım estetik dikişte ısrar etmesine rağmen dikiş izi daha belirgin (4-5 yıllık iz) ve annemin doktoru genel olarak daha iyi geldi bize.
  • kobuzchu kiz  (19.12.18 22:11:48) 
Hacettepe disinda hicbir devlet hastanesine "dusmek" istemem Türkiye´de. Istanbul´da birkac sene oncesine kadar Cerrahpasa´da kisin ortasinda kaloriferler calismiyordu, tavanlar akitiyordu. Doktor iyiyse de "hastane hastaligindan" korunmak cok zor.

Devletin iyi doktoru da zaten ozelde ameliyat yapanlari taniyor, yonlendirebiliyor. Emin olamazsaniz bu yolu deneyin.
  • buf-e kür  (19.12.18 22:18:14) 
özelde ameliyathanelerdeki sterillik konusunda devlet kadar dikkat etmiyorlar genelde. Özellikle üniversite hastanelerini tavsiye ederim. Hani olmasın ama ileride ameliyat olmam gerekse muhtemelen üniversite hastanesini tercih ederim. Tabi belli bir ekole sahip Çapa, Cerrahpaşa, Marmara, Hacettepe, Ankara, Gazi, Ege, Dokuz Eylül vs. gibi. Yoksa dandik dershane bozması üniversitelerin özel hastanelerden farkı yok.


  • nundu  (19.12.18 22:22:09) 
Anestezi uzmanlığı okuyan bir arkadaşım, hem devlet hastanesinde hem de ünlü bir özel hastanede staj yapmıştı ve özelde tek kullanımlık aletlerin yıkanarak yeniden kullanıldığını söylemişti. Bunu yapan da öyle kıytırık bi özel de değil yani. Devlet ameliyathane açısından çok daha iyidir diyorum


  • housedaki topal doktor  (19.12.18 23:45:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.