[]

iki kedi aynı evde nasıl olur?

merhaba,

evimde şu anda 2 yaşını yeni doldurmuş erkek, kısır british shorthair deli bir kedi var. şimdi ben, henüz altı aylık dünyalar güzeli karbeyaz bir chinchilla dişi bir kedi daha almak istiyorum. arkadaşımın kedisi verecek yer arıyormuş çılgına döndüm çok istiyorum. sorum şu ki, bu iki kedi birbiriyle anlaşır mı? nasıl olur* tecrübe/yorumu olan birileri yazarsa çok sevinirim.
şimdiden teşekkürler

 
Alışır geçinirler. Bir miktar uyum süreci yaşanacak o kadar.


  • knazım  (18.12.18 21:38:49) 
ben birşey okumuştum ne kadar doğru bilemem: öncelikle iki kediyi hemen ilk başta birbirine yaklaştırma, zaten kavga edecekler. senin yapabileceğin ise şu:

gerekenler:

-birden fazla kedi
-kedi sayısı kadar çorap (eski ya da teki olmaması tercih sebebidir :D )

tarif:
şimdi bu eski çoraplardan biriyle bir kediyi, diğeriyle diğer kediyi, ötekikiyle öteki kediyi... artık bu ardışık olarak gidiyor, bir güzel okşuyor, yoğuruyorsun. özellikle de koku verdiği kısımlar olan çene altı vs gibi yerlerini -tam hatırlamıyorum başka nereleri olduğunu, google'dan aratırsın- sonra kedinin kokusu sinmiş çoraplarla diğer kedileri okşuyorsun, yani kedilerin kokularını birbirlerine karıştırıyorsun, böylece alışıyorlar. ondan sonra da salıyorsun birbirlerinin üzerine XD ama bilmiyorum işe yarar, hiç denemedim. :/ istersen hazır şimdi ayrılarken bir dene, baktın bir araya getirince aşırı tepki vermeden -illa ki tepki verecekler de, yani aşırıya kaçmadan işte- birbirlerine yaklaşıyorlar, o zaman alırsın evine?
  • pasp  (18.12.18 21:56:28) 
gayet mumkun, youtube'da bir suru eski kedi yeni kediye nasil alistirilir gosteren/anlatan video var, onlari izle. kisaca yapman gereken aralarindaki etkilesimi yavas yavas artirman. mevcut kedin kendi yasam alanini yeni bir kedi ile paylasmak istemeyecek dogal olarak. o yuzden yeni kediyi ilk once tek bir odada tutmalisin. kediler kapinin ardindan birbirlerinin kokularina alismalilar. bir kac gun sonra yada 1 hafta sonra birbirlerini gorecek ama temas kuramayacak sekilde ayirman lazim. kapiya parmaklik gibi birsey. bu sekilde birbirlerini de gormeye alisacaklar. daha sonra bir araya getirebilirsin. bir de ilk baslarda ayri mama/su kabi ve ayri kum ayarlayabilirsen daha kolay olur.


  • crucio  (18.12.18 22:44:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.