Aileyle izlenecek kaliteli Türk Filmi önerisi (+yabancı da)

merhaba. babamla daha önce Nuri bilge'nin bir zamanlar anadoluda'sını izlemiştik ve beğenmişti. bu tarz bir film önerebilir misiniz?

ama şöyle bir ayrım var ki bunun sebebi gerek köydeki sahneler,
gerek anadolunun diğer örnekleri vs. kendisinin çekti.

fakat demirkubuz yeraltı gibi bireyin varoluşsal sıkıntısını şehirli penceresinden aktaran filmi sevmeyeceğini biliyorum. uyurlar yani .d
mesela bir oğuz atayın şehirli adam sıkıntısı yerine, yaşar kemalin köydeki memedine daha çok aşina olacaklarını sanıyorum. bu vesileyle bir film önerebilir msiniz? komedi de olur yani np. köyle sınırlı tutmuyorum, aile ilişkileri de olabilir, mesela ölümü konu alan six feet under pilot bölümünü annem sevmişti.d

bu profile uyan ana baba için önerilerz,
kemal sunalın dram-komedileri,
eşkiya
bir zamanlar anad.
-muhsin bey
-yılmaz güney filmleri
-olive kitteradge
-bonus çerez:pursuit of hapyness
-aklıma geldikçe editlerim paylaşırız karşılıklı-

valla anne babaya izletmelik, yoğun dramlı, çok güzel film: the saint of fort washington (yabancı film de yazdığınız için önerdim).

bunun dışında dar alanda kısa paslaşmalar, tabutta rövaşeta olabilir. benim son dönemlerde izlediğim en iyi türk filmi "işe yarar bir şey" idi, onun arkasından "ahlat ağacı" gelir. ama işe yarar bir şey'in dvd'sini bulmak çok zor.
  • starborn  (18.12.18 16:35:11)
  • pseudologia fantastica  (18.12.18 16:36:27)
  • kablelvuku  (18.12.18 16:38:14)
(bkz: Dar Alanda Kısa Paslaşmalar)
(bkz: Laleli'de Bir Azize)
(bkz: Gemide) -bu biraz tehlikeli :D -

Özellikle dar alanda kısa paslaşmalar'ı sevecektir baban
  • silah taciri  (18.12.18 16:49:27)
(bkz: Limonata)

  • isyankar tosbaga  (18.12.18 17:03:51)
agora

www.imdb.com
  • sibrizzio  (18.12.18 17:04:41)
Limonata
Almanya Willkommen in Deutschland.

  • chitosan  (18.12.18 17:11:11)
"Aile Arasında" yeni dönem Türk filmleri arasında önerebilirim. Kalitesi tartışılır elbet ama "Mandıra Filozofu" tarzı adını hatırlayamadığım başroldeki kişinin çektiği filmleri de severler muhtemelen. 2010 sonrası için ilk aklıma gelenlerden biri "Uzun Hikaye" tam aile ile izlenecek türden film.

  • candanag  (18.12.18 17:13:09)
Türk filmi - Güle Güle
Yabancı - Les Invasions Barbares

  • iwasbornonamountainside  (18.12.18 17:24:08)
sonbahar
(bikaç açık sahne sadece)

  • high hopes of the sozluk  (18.12.18 18:32:51)
unutmuşum:

filler ve çimen
  • silah taciri  (19.12.18 09:31:49)
limonata eğlenceli gibi görünse de, fazla uzatılmış ve yavan bitirilmiş. izlenebilir ama sabırsız babalar için eliniz >> tuşunda olsun :D

  • sen ne anlatiyon la  (01.01.19 16:57:05)