bitkili akvaryum öneri

Bir süredir bitkili akvaryum yapma isteği var içimde. ( ortaokul lise zamanlarında 50cm standart akvaryumda 10 sene kadar çeşitli balıklar besledim ailevi nedenlerden büyütememiştim akvaryumu. ) Şimdi tekrar birşeyler yapmak istiyorum.

Akvaryumda bettta ve birkaç çöpçü vatoz tarzı besleyim diyorum
1. alternatif 100 lt 60x35x55 altta linkini verdiğim tarzda kendinden filtreli bir şey. Bu akvaryumu gördüğümde büyük gibi geldi . Özellikle yüksekliği bitkili akvaryum için fazla mı?
www.hepsiburada.com

2. seçenek 100*40*50 boyutlarında mobilyalı bir akvaryum. Bunu yaptırta bilirim
3. Yada hangi ebatlar uygun olur eninin fazla olması görsellik ve bitki yetiştirmek için daha mı uygun misal 60*60*30 gibi

Deneyimli arkadaşların yardımını bekliyorum.

Bilgilerim körelmiş olabilir.

Akvaryumun boyutlarını fazla büyütmeyin, co2 tüpleri özel ışıklandırmalar vs girince heves kaçabilir.

Akvaryumunuzun yüksekliği standart ölçüleri geçmesin ışık yetersiz kalır.

Kendinden filtreli akvaryumun maliyeti > akvaryumcudan toplayacağınız akvaryum. Ben 35 cm santardt akvaryumda karides besliyorum çok memnunum. Biraz imkanım olsa 65 cm'lik akvaryumda bu işi yaparım. Siz de akvaryumcudan toparlayın.
  • kablelvuku  (18.12.18 11:52:59)