duyurunun boya ustalarına soru :)

selamlar,

üç gün önce içimdeki boya ustasını çıkardım ve bir cesaretle mutfak dolaplarını boyamaya başladım :) şimdilik her şey yoluna gidiyor.

cadence boyalarla yaklaşık 4-5 gün süren bir zamanı var. alt dolaplar bitti, üst dolaplara iki kat daha atmam gerekiyor.

ama beni özellikle vernik kısmı düşündürüyor. aynı markanın parlak ve yarı mat olanından aldım ama henüz hangisini kullanacağıma karar veremedim. dolaplarda ıhlamur yeşili ile antik beyaz kullanıldı.

parlak daha mı şık durur diye düşünüyorum yoksa yarı mat mı karar veremedim. sizin bu konuda bir deneyiminiz var mı, hangisini önerirsiniz ?

bir de verniği boyadan ne kadar süre sonra yapmalıyım ve kaç kez kullanmalıyım.

konuyla ilgili birileri çıkar diye sorarak şansımı denemek istedim :))

teşekküler :)

Ben boyacıyım :)
Ne kadar parlak olursa yüzey kusurları da o kadar çok görünür oluyor. Ben olsam mat tercih ederdim. Parlak seviyorsan çok düzgün, hatasız boyaman lazım.
Boyanın ve verniğin üzerinde yazması lazım katlar arası ne kadar beklemek gerektiği. İnternetten teknik dokümanlarına ulaşabilirsen daha detaylı uygulama önerileri bulursun.
  • pati  (17.12.18 15:41:13)
Boyacı değilim ama söylediğin renklere mat daha yakışıyor. Youtube de videolari izle.

  • brnbrs  (17.12.18 21:33:13)