havada ters takla atma [yardim]

istanbul avcılardayım
havada ters takla atmayı öğrenmek istiyorum.
bana yardım edebilecek olan var mı?
her türlü fikir öneriye açığım, çok uzun zamandır hayalimdi.

avcılarda belki bu işle ilgilenen yada öğreten bir yer vardır diye yazdım neden yazmayim ki?

videoların tamamnı izledim yapamıyorum! tek başına öğrenilmiyor
  • ipmus90  (17.12.18 11:55:06)
Biz lisede iki arkadaş Youtube'dan öğrendik. Üşenmeyip ta o zamanlar izlediğimiz videoları bulacağım sana hepsi en az 10 yıllık. Buldukça editleyeceğim, bana da nostalji oluyor.
Birincisi şu: www.youtube.com
Bi diğeri bu: www.youtube.com

İkinci mesajını yeni fark ettim, videolar sana teknik katar ama evet uygulamada birinin daha olması iyi olur birbirinizi tutar desteklersiniz. Biz beden eğitimi derslerinde kullanılan minderlerde denemek istemiştik, hocalar izin vermemişti sakatlanırız diye. İmkanlarımız da oldukça kısıtlıydı, sadece okulda buluşuyorduk ve bir haftada ikimiz de öğrendik düşe kalka. Az önce 6 saatte öğrenen bir adama da denk gelince anılarım canlandı tekrar. Mutlaka izle bunları.
www.youtube.com

Hahaha pardon ya arkadaşlarla bi şey tartışıyorduk da Furkan vakfı ile ilgili, video araya kaynamış kopyala-yapıştır yaparken. Yine de büyüsü bozulmasın kaldırmıyorum.
  • norek  (17.12.18 12:33:11 ~ 24.12.18 11:12:34)
birinci videoyu izleyerek takla atman zor olur :) "Semra Kuytul Hocahanım, Furkan Vakfına yapılan operasyonun asıl sebebini açıkladı!"

tek başına çalımanda hafiften ciddiye doğru şu bölgelerde sakatlıklarla karşılaşman olası: bilek, omuz, boyun, hayat.

birkaç yıl önce müsabaka sonrası sevinç taklası atarken boynu kırılarak ölen profesyonel güreşçiyi hatırlatırım.
  • d e j i n  (17.12.18 15:27:13)