Mikroiktisat

Ben bu amk dersini anlamıyorum. Ne yapabilirim? Nereden çalışabilir? Zor bir ders mi yoksa ben mi malım? Basit bence ama kitaplarda acayip karışık anlatılmış. Yarım saat bi sayfa çalışıyorum bu muyum denk istediği diyorum

* "bu muymus demek istedigi diyorum "yazacaktım. Mobilim biraz zor oluyor yazmak

  • black mamba  (16.12.18 23:15:47)
Yüksel Bilgili den karşılaştırmalı iktisat okullarını okuyun önce.
Onu teorileri ve bakış açılarını oturtmak için okuyun. Kısa notlar almanız yeterli. Sonra da
Zeynel Dinler hocanın kitabından çalışın. En basite indirgeyerek anlatan hocalardan biridir.

İktisatta çok fazla varsayım vardır. O dünyaya dalıp teorisyenler gibi düşünebilmeniz lazım. Bir ekonomide, farz edin ki tam istihdam durumu hakim, farz edin ki sadece iki ürün üretiliyor, farz edin ki üretilen her ürün satılıyor, farz edin..
  • buzbebek  (16.12.18 23:34:34)
khanacademy den dinlemiştim bu dersi ve çok rahat geçmiştim. bir iki konu videosu izleyerek sizde deneyebilirsiniz.

  • ezkaza  (17.12.18 00:35:07)
üniversitedeyken ben de mikro iktisattan nefret ederdim. kafam senin gibi basmıyordu. Bence açıköğretim kitaplarından bak.

  • silah taciri  (17.12.18 09:57:11)
Temel matematik bilgin varsa zorlamayacağın ders. Kendini esnaf gibi hayal et ve öğrendiklerini dükkanında uyguluyor gibi düşün. Mesela elastikiyet kavramı bu iş için müthiş bir konu.

  • ovungec zeus  (17.12.18 13:10:37)
Calculus ile beraber mantığını oturtmazsan anlamazsın. anladım sanarsın.

bir gün sana anlamadığını gösterirler...

önce matematik, sonra matematiksel iktisadi yöntemler sonra mikro..

eksiğin nerde olduğunu bul.

kpss hocalarından kpss kaynaklarından popüler hoca kitaplarından da uzak dur. Boş ezber.
  • AlsterWasser  (17.12.18 13:23:43 ~ 13:24:04)