Bim’de Satılan Emin Marka Et

Merhaba arkadaşlar, Bim’de satılan Emin marka bir et var. 1 kg kıymanın fiyatı 30 lira. Bu fiyat gayet makul ancak etin hakkında araştırma yaptığımda çok bi’şey elde edemedim. Konu hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Şu Sırbistan'dan gelen karkas et işte, o yüzden ucuz.

  • angelus  (16.12.18 21:08:12)
yağ oranına göre ve kalitesine göre de ucuz değil aslında ya. ben torku doğrudan diye bi yerden alıyorum mesela eti gayet güzel etler var ve kilo fiyatları da çok makul. şöyle diyeyim aynı yağ miktarına oranlarsan kilo fiyatını 2-3 liradan fazla fark yoktur.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.12.18 21:10:02)
Bim’den Et ve et ürünü almayın demişti bizim kasap.

  • naksidil  (16.12.18 21:21:38)
Hepsinin kaynağı Et ve Süt Kurumu. Türkiye'nin yurt dışından satın aldığı ithal etlerle yapılıyor. Yani kedi köpek kesmiyorlar merak etmeyin. Devlet bu iş için A101 ve BİM ile anlaştı. Devlet yurt dışından hayvanları ithal ediyor, BİM ve A101 de satıyor. Olay bundan ibaret. He ama devlet bu hayvanlara ne kadar test yapıyor, ne kadar kontrol ediyor, ne kadar sağlıklı şartlar altında getiriyor? Onu bilemem. Ben birkaç kez yedim, bir sorun görmedim.

  • hitokiri kenshin  (16.12.18 21:40:44 ~ 22:09:00)
ben bir kere aceleden kıyma aldım. son derece kötü çıktı. düzgün yerden tavuk alırım, bin kat iyi.

  • babilbaligi  (16.12.18 21:42:43)
yemin ederim kulağa benzer bir cisim çıkmıştı içinden.

  • Techsavvy  (16.12.18 21:52:59)
bence bu olay tamamen psikoljik, ucuz ise bir numara var zannediliyor, yoksa ayni marka eti migrosdan daha pahaliya alsa rahatliyacak dunya kadar insan var.

bim ve a101'in turkiye'de 10-15 bin subesi var, et ve sut kurumunun ayni eti buraya ve baska yere fiyati elbette farklidir, ucuz olmasinda bunu da dusunmek gerek.
  • gezegen olan pluton  (16.12.18 22:19:28 ~ 22:19:44)
kartallar yüksek uçar +1

veteriner kontrolü kaldırıldı birinci elden bilgim var..
  • mirty  (16.12.18 22:23:42)
Kasaptan al kilosu 40 liradan

  • olaylar olaylar  (16.12.18 23:00:56)
Kıyma olayını gözlerimle görmem lazım, babama bile güvenmem.

Migros uzman kasap adı altında 29 liraya kıymayı, 31 liraya Kuşbaşı satıyor.
Kuşbaşı alıp çektirmek, daha sağlıklı olur.

Bu arada ithal tarikatına, migros'ta dahil oldu, diye okumuştum.
  • lemon cake  (17.12.18 05:29:32)