Musluktan bira doldurma?

Arkadaşlar nasıl yapmak lazım bunu? Ne kadar eğik koyarsam koyayım çok aşırı köpürüyor.

Şuradaki videoya bakıyorum
youtu.be

Adam musluğun altında falan tutuyor, ben böyle de yapsam ohoo. Komple açın diyor da ben az açsam bile köpürüyor.

Yanlışım nedir? Bizdeki musluklarda biralarda mı var bir sorun? Yeni başladım işe de şu bira doldurmayı beceremedim bir türlü. Ziyan olmasın diye deneme de yapamıyorum. Dün evde denedim bir kutuyu bardağa doldurmayım, abartısız köpürtmeden koydum gayet, bu musluğun önemli noktası nedir??

Teşekkürler

biranın köpürmesi iyi değil mi? çünkü bardakta köpürmezse sonrasında yenilen yemeklerle beraber midede köpürüyor en iyi ihtimalle gaz yapıyor. Birayı köpürtmeden doldurmak baya yanlış bir uygulama diyordu bu işten anlayan herkes.

Ha aşırı köpürüyorsa belki fıçıda sorun vardır çok basınçlıdır falan bilemiyorum
  • nundu  (16.12.18 00:31:12)
evdeki birayı koymakla aynı şey değil. musluktan doldurmanı sağlayan şey gaz basıyor. Kutu bira doldurmak referans değil yani :)

  • neynep  (16.12.18 00:43:41)
bira hayvan gibi köpürmeli. çünkü o köpük biranın içindeki karbindioksidi dışarı atıyor, sen de sarısını içerek sadece bira tadı almış oluyorsun.

  • tchuck  (16.12.18 00:47:17)
Arkadaşlar bendeki problem daha bardağın 3te 1i bile dolmadan çok köpük olması...
İki şey dikkatimi çekti birkaö video daha izleyince, ben musluğu az açıyorum hızlı akarsa daha çok köpürür diye ama zannedersem bu da köpük yapıyormuş doğru mu?
İkincisi de derece belli aralıkta olmazsa köpük problemi yaşarsınız diyordu, detay vermedi ama. O durum nedir? Patron doldururken benim gibi aşırı köpürtmüyor. Ben de aynısını yaptığımı düşünüyorum ama demek ki bir şeyi yanlış yapıyorum
  • senolll  (16.12.18 01:26:04)
of ben de bunla cebelleşmiştim baya bi. en son xportant'ın dediği gibi yapmaya başlamıştım. açıyordum, ilk köpüğünü boşa akıtıyordum, sonra hemen dolduracağım bardağı koyuyodum, ardından hatta kapa aç falan yapıyodum, böyle köpüğünü ayarlıyordum. kendi çapımda durumu idare eder duruma gelmiştim. ha açısı da önemli elbette ama onları da videolardan görüyorsundur herhalde.

  • soso  (16.12.18 02:06:07)
@Xportant,

Yok, aluyor yukarıdan bir bardak, hiç açıp boşa akıtma falan da yapmıyor, koyuyor direkt o bardağı altına çok köpürmeden dolduruyor, en son biraz dikleştirip az daha köpürtüyor ve hazır.
  • senolll  (16.12.18 03:27:59)