[]

muhasebeci arkadaşlar ve şahıs şirketi sahiplerine bir sorum olacak

bir şahıs şirketi kurulacak ve ofis olarak annemizin/babamızın üzerine olan, onlarla birlikte yaşamakta olduğumuz evdeki bir oda "home ofis" olarak gösterilecek.

bu durumda, kira stopajı denilen illet yine talep ediliyor mu?


 
kirayı çok düşük gösterin ? 300 tl gösterin mesela. 60 tl stopaj çıkar. ya da daha da düşük gösterin


  • oscar  (14.12.18 10:21:22) 
stopaj ödemesi yok. dairenin emsal kira bedeli gayrimenkul sermaye iradı(kira geliri) istinasını aşıyorsa, anneniz/babanız mart ayında beyanname verip %15i kadar vergi öder.
evin rayiç bedelini belediyeden öğrenip %5 ini alarak emsal kira bedelini bulabilirsiniz.

www.gib.gov.tr
  • mutlu yillar sana  (14.12.18 11:01:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.