34 yıl alan bu tecavüzcü sabıkasız ise kaç sene yatar?

www.hurriyet.com.tr

Daha önce sabıkası yoksa, kaç sene yatar bu?

Sanığa verilen ceza 34 yıl 8 ay gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 23 YIL 1 AY 8 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 22 YIL 1 AY 8 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan fazla olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezanın 1/10'u olan 3 YIL 5 AY 20 GÜN HAPİS cezasını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.
  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (14.12.18 10:16:17)
Haberde indirimsiz 34 yıl 8 ay diyor, yine de indirim mi uygulanacak acaba?

  • John Bloor  (14.12.18 10:17:08)
Indirimsiz dedigi hakimlerin verdigi iyi hal indirimidir. Infaz kanunu bambaska bir sey, hakimler bu kanun geregince yapilan hesaba mudahale edemez.

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (14.12.18 10:23:18)
cezanın 3/2 sini yatıyor. 3/1 infaz kalıyor. 3/2 nin son 5 senesi açık cezaevine çıkma hakkı kazanıyor. son 2 senesi de denetimli serbestlik. ancak çıktıktan sonra belirli bir süre içerisinde bir suç işlerse kalan 3/1 infazı da yatıyor.

  • zozjotejmnk  (14.12.18 11:07:35)
@zozjotejmnk cinsel suçta denetimli serbestlik 1 yıl uygulanır.

  • guardiands  (14.12.18 11:32:48)
(bkz: damat koğuşu ) dolayısıyla pek yatabileceğini zannetmemekle beraber allah düşmanıma vermesin diyorum.

  • Techsavvy  (14.12.18 11:40:42 ~ 11:41:36)