somon füme ile ne yapılır?

2-3 hafta önce migros'taki 1 alana 1 bedava kampanyasından gaza gelip 2 paket somon füme aldım. durdu durdu, 2 gün sonra son kullanma tarihi dolacak.

internetten baktım bu nasıl yenir diye, ne söylendiyse gittim malzeme aldım. öyle yaptım olmadı, böyle yaptım olmadı. ben bu şeyi hiç sevmedim yav.

ya sokak kedilerine lüks bir ziyafet çekicem, ya da bir yolunu bulup yiycem bunu.

nasıl yenir klasik tarifler dışında? tavada kızartıp normal balık gibi yiyeyim mi ne yapayım?

Makarnaya koydunuz mu? Sıcaktan biraz pişince daha iyi yersiniz belki?

Edit: Ben ekmeğin üzerine biraz mayonez, üzerine ince dilimlenmiş avokado ve somon füme koyarak çok seviyorum ama siz çiğ pek sevmediniz sanırım, o yüzden makarna diyorum.
  • whoosie  (13.12.18 16:19:06 ~ 16:40:52)
meşe odunu bulabilirsen küçük mangalda kapağı kapalı şekilde pişirebilirsin yada elektrikli ızgara varsa şu içine su konan koku yapmayan.yada en kolayı tava ama kapağı kapalı olsun.yanına salata peynirli,domatesli,marullu.bir de beyaz şarap.

  • jactantia  (13.12.18 16:33:43)
Ya aynı indirimden ben de aldım 2 tane hatta birkaç hafta önce buna benzer bir duyuru da açtım :))
Ben kızarmış ekmeğin üstüne labne- somon-roka yaptım, inanılmaz lezzetli oldu.

  • archery  (13.12.18 16:47:55)
Kapari acayip yakışır ona. Şöyle hafif yanmış güzel bir baget emeğine mayonezli kaparili kara biberli harika bir sandviç yapılabilir.

  • imnotsureabout  (13.12.18 18:43:47)