[]

Tezin içindeki kaynağı kaynak gösterme (Kaynakcaption sorunu)

özet: kaynağın içindeki kaynağı, kendi tezimde kimi göstererek "kaynak" göstereğceğim.

sözlükdaşlar, uludağ üniversitesi lisesinde iktisat diye tırt bi bölüm okuyorum. hocamız ki derse gelmiyor asistanı gelir. tez yazmamızı istediler, düz lisans tezi.

velhasıl google schoolarda birinin yüksek lisans tezini okurken içinde o kişinin kaynak gösterdiği(mahfi eğilmez mesela) kısımı, kendi tezime ekleyeceğim. tezimde kaynak gösterirken ali'yi mi mahfi eğilmez i mi kaynak göstereceğim? ama dikkat ederseniz mahfi eğilmez'in kitabını araştırmak için kolumu bile kaldırmıyorum başkalarının tezinde paragrafını görüyorum.

okul tırt olsa da, gaye emek hırsızlığı olmasın, kaynak gösterilsin. vatan millet sağolsun.

iyi entryler

 
Okumadığınız bir şeyi asla kaynak gösteremezsiniz.

Bu gibi durumlar için "X'ten aktaran Y" şeklinde bir kullanım var. Burada Y'yi kaynak gösteriyorsunuz.
  • benaaymi  (12.12.18 16:29:02) 
yazdigin yazinin adina essay derler. tez bambaska bir mevzu. yenilik varsa vardir.


  • alperz  (12.12.18 17:00:10) 
benaaymi pasanin dedigi +1


  • alperz  (12.12.18 17:00:47) 
Eğilmez Mahfi, Esas Kaynak, sf.34, akt. Ali Tezli, Elimdeki kitap, sf.44.


  • kullanıcı adı  (12.12.18 17:42:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.