Bu Hayatta Mutlu Olmanın Formülü Ne?

Selam dostlar,

Sizce bu hayatta mutlu olmanın formülü ne? Tek kelime lütfen.

Bence:

Umursamazlık.

Sizin de fikirlerinizi bekliyorum.

spor ve mindfulness her seferinde buna verdiğim cevap

  • seyyar satıcı  (12.12.18 15:14:43)
iç huzuru korumak.

çok zor yakalanan bişey, ben 35 senedir ancak 5 6 ay önce yakaladım.

bu parayla pulla, maddiyatla sevgiyle, ıvırla zıvırla alakalı değil.

kendim bir formül keşfettim ve acayip huzurluyum, bütün olumsuzluklara rağmen acayip de mutluyum. parayı bulu nabayım kardeşim keyfim yerinde olduktan sonra.
  • killerbee  (12.12.18 15:19:01 ~ 15:19:27)
anlam.

anlamı olduğunu düşündüğünüz bir yolda ilerlemek ya da ona ulaşmaya çalışmak bence.
  • kljgslsdkjsd  (12.12.18 15:20:04)
Huni.

  • candanag  (12.12.18 15:21:01)
parra.

  • datnet  (12.12.18 15:22:38)
bilinc. (consciousness)

  • Leonardo~Da~Vinci  (12.12.18 15:25:13)
Hedef belirlemek. Geldiğin noktayı görmek. ve şükretmek.

  • westblack  (12.12.18 15:30:54)
Para. Çünkü parayla mutluluğu satın alırsın.

Parayla belki saadet olmaz ama olduğu, olmadığından kahir ekseriyetle çoktur. Parasız ise saadet kesinlikle olmaz.
  • alfist  (12.12.18 15:38:36 ~ 15:39:06)
not give a fuck + her hangi bir sportif faaliyet + yemek + meme

  • hasmetizm 2046  (12.12.18 15:39:04)
inanmak. ezanın Türkçe okuduğuna inanırsan mutlusundur.

  • mikahakkinen  (12.12.18 15:47:56)
Bu aralar cevabını çokça arıyorum bu sorunun. Para, pul olmadığını düşünüyorum. Çünkü para ile satın alınabileceklerin sınırı yok. Her zaman satın alınabilecek daha iyi bir ürün mevcut.

İç huzur düşüncesine katılıyorum. Fakat bu nasıl sağlanabilir, işte onu bilmiyorum. Siz istemeseniz de bir şekilde çevre etkisiyle hırslanmak durumunda kalıyorsunuz. Hırslandığınız an mutluluğu yaşamak imkansız hale geliyor. Çünkü hırs da para gibi: Her zaman ulaşılacak daha büyük bir hedef var ve günün birinde ulaşılamayacak hedeflerle karşılaşmak olası.

Mutluluk belki de şükretmekte. Büyüklerim "buna da şükür" dediklerinde çok kızardım. Daha iyisine ulaşmak varken niye şükrediyorlardı? Ama belki de onlar haklıdır.

Spor görüşüne de katılıyorum. İnsan vücudu hareket etme üzerine kurulu. Fakat spor salonlarındaki yapay hareketler yerine doğa sporları belki daha çok mutluluk getirir, bilmiyorum.
  • throw down the sword  (12.12.18 15:50:01)
çevre değişikliği

  • silver apple  (12.12.18 15:50:10)
Yaşamak

  • lcha  (12.12.18 15:54:54)
1. mutlu olmayı hedef haline getirmemek.
2. "şu kadar para kazanmalıyım, şu arabayı almalıyım, şuradan giyinmeliyim" tarzı hep daha fazlasını isteme ya da "onda şu var bende neden yok" gibi sürekli birileri ile kıyas halinde olmamak, şu an bulunduğun durumun, eldekilerin kıymetini bilmek.

  • candide  (12.12.18 16:00:49)
sadelik.

  • babilbaligi  (12.12.18 16:01:30)
beklentisizlik +1

budizm der ki acının sebebi beklentilerimizdir. beklentimiz yoksa acı da duymayız.
  • japon askeri  (12.12.18 16:04:52)
tekrar cocuk olmak...

  • dalekcaan  (12.12.18 16:39:29)
kabullenmek

  • bikimoyoz  (12.12.18 17:03:02)
sex! gerisi yalan dolan.

  • scudman1  (12.12.18 17:09:00)
1- kendini sevmek ve saglikli olmak
2- kimseyi ve hicbir seyi takmamak

bundan sonra da para gelir herhalde :))
  • in vino veritas  (12.12.18 17:21:26)
Once cuku aldiracaksin. O hep sikinti.

Sonra ufak ufak spor. Oyle aman aman biseye gerek yok 2 dambil yeter. 1 tane bile.yeter.
Vucut agirliyiyla yapilan milyon tane sey var. Birine basla.

Sonra kendini kandirmaya baslayacaksin.
Burada iq dusurmek onemli.
Zekiysen mutlu olamazsin.
Mesela ben isyerine kosarak gidiyorum. Cunku diyorum ki gidiyim de muhabbet edeyim. Evde otursam canim sikilir diyorum.

Is veriyorlar mesela, olum kalim meselesi proje.
Diyorum ki ben isi su an biraksam da bu proje biter. Hepimizi kovsalar da biter.
Sonucta milyon tane is bu dunyada bitti. Ve ben iclerinde yoktum.

Konu ben degilsem niye takiyorum ki diyorum. Takmiyorum, ufak ufak yapiyorum. Bitmedi diyorum.
Bitmemesi benim degil mudurun derdi. Benden alip baskasina veriyor. Isim azaliyor, kahve iciyorum. Cayciyla goygoy yapiyorum.
En fazla kovulurum.
En cok calistigim sene kovuldum.
Demekki calismakla alakasi yokmus.

Sonra mesela kiz var bana yavsiyo. Ciksam hep mutsuzluk, cikarmis gibi yapiyorum. Isyerinde goygoy yavsama.
Isten cikiyorum kiz yok, kafam hep rahat.

Bazen sagligim bozuluyor, diyorum zaten maksimum 30-40 sene daha yasarim. Kassam 5-10 sene fark eder. Bu yuzden kafaya takmaya gerek yok.
  • acemi  (12.12.18 18:22:47)
Mutluluk denen şeyi bu kadar abartmanın manası yok

Sevgi, mutluluk falan hayatımda gördüğüm en overrated şeyler. İnsanların neden mutlu olmak, sevilmek-sevmek istediğini anlayamıyorum. Hislerin bu kadar köpeği olmamalı insan. Dik durarak yaşa geç işte.
  • Delay Fuze  (12.12.18 19:32:36)
kabulleniş. kabulleniş derken olumsuz ve mutsuz bir şekilde değil

yapamıyoruz, yapıcaz
  • yuvarlanantencereninkapagi  (12.12.18 19:36:30)