online vize ücreti ödeme sorunu

abd için ödeme yapacağım hesabımda vize ücreti olan 160 dolar var. dolar hesabını kartın ana hesabı yaptım ama ne yapsam ödemeyi çekmiyor. bankamatik kartı garantinin daha evvel online alışverişlerde kullandım sorunda çıkmadı ama şimdi ödemeyi çekmiyor. dolar olarak ödeme yapılamıyor mu ?

hayır bankamatik kartı ne yaparsan yap TL hesabından para çekiyor. Yurtdışındayken para çekme mevzusu da böyle. (Bazı bankalar izin veriyordu teb, enpara vs. galiba ama onlar özel, geneli tl hesabından kesiyor)

Bozdurup tl'ye çevirsen olabilir ama bu sefer kur 5.30 ise banka 5.40'tan alabilir yani o doların yetmeyebilir.

Direkt limiti olan bir kredi kartıyla yapsan en garantisi. Kredi kartında "ekstrem dolar olarak gelsin" diyebiliyorsun. Bu şekilde ekstre gelince direkt gidip dolarla ödeyebiliyorsun. Böyle yapmazsan kredi kartıyla ödeyince de ekstreye TL olarak geçer.

Bankanın telefon destek hattını ara konuş bence.
  • nhk ni youkosu  (12.12.18 13:40:24 ~ 13:41:25)
nhk’nin dedigi gibi.

  • fever  (12.12.18 14:15:03)