sokak kopegine verilebilecek seyler?

calistigim yerin arkasina 4 tane yavru doguran kopege mamadan baska ne verilebilir? tavuk cigeri verilir mi mesela? mamalar fiyat olarak zorluyor biraz.

tavuk ciğeri verilir tabi, ben eski köpeğimi mama harici tavuk ciğeri ile besledim yıllarca.

paketle al, bi suya bas kanın kabası aksın, haşla ver.

insan verken incik cincik ayıklanıyor ama köpek için fark eden bir durum değil.
  • Ken Smith Basses  (12.12.18 11:05:59 ~ 11:10:54)
haslamasak da olur mu? zira is yerinde biraz zor o is

  • n62  (12.12.18 11:15:43)
Çiğ et vermeyin.

  • kobuzchu kiz  (12.12.18 11:17:28)
tavuk eti çok çabuk bozulur ve zehirlerse öldürür. o yüzden haşlamadan vermemek en iyisi.

bir de çiğ et kurt parazit gibi şeyler de yapıyor diye duyuyorum hep.
  • Ken Smith Basses  (12.12.18 11:18:44 ~ 11:18:58)
Kemikli tavuk eti kesinlikle vermeyin. Tavuk kemiğinin boğaza takılması sonucu ölüm çok görülen bir şeydir.

  • oguz altun  (12.12.18 11:26:52)
Arkadasim husky kopegine ciger vere vere hayvanin karacigerini iflas ettirmis. Verin ama her gun degil.
Eger bulabilirseniz tavuk boynu ucuz mesela, ya da kemikli tavuk gogsu de verebilirsiniz. Kemikleri sakin pisirip vermeyin, haslayinca kemik elastisiteyi kaybedip sertlesir, cam gibi etki eder. Kuzu kemigi de problem degil. Zaten bu hayvanlarin dogasinda canli hayvan yemek yok mu? Sadece cig et ishal yapabilir, o yuzden uzerine kaynar su dokup bakterilerin buyuk kismini oldurebilirsiniz.

  • bir varmis bir yokmus  (12.12.18 11:44:28 ~ 11:45:33)
haşlanmış tavuk ciğeri hem hesaplı hem besleyici olur. arada tavuk salam verebilirsin, o da hesaplı.

  • elinde tivit  (12.12.18 12:33:18)
temizmama.com'dan alın mamayı. çok ucuza geliyor.

  • nice tnetennba  (12.12.18 13:16:07)
erkapet mama firması, sokak hayvanları besleyen kişilere sürekli olarak ücretsiz mama desteği sağlıyor. aşağıdaki bilgilere bi göz atıp mama desteği alabilirsin erkapet'ten.

eksisozluk.com
  • elinde tivit  (12.12.18 13:24:44)
Yeni dogurmus kopegin kalori ihtiyaci cok cok fazla, normal ev yemegi ile karsilamak guc olacaktir. En azindan bir ogun hazir mama verin. Ev yemegini bol yagli yapabilirsiniz, kopekler daha iyi islerler yagi. Bildigimiz ezogelin corbasinin icine ne giriyorsa onu sogansiz ve daha kati bir sekilde yapip verebilirsiniz, en ucuzu bu olur.

  • buf-e kür  (12.12.18 13:34:33 ~ 13:35:12)
opetlerde dost maması var 2.5 tl 100 gramı.
Denk geldiğinizde 5-10 tane alıp gün aşırı verebilirsiniz belki.

  • ayin yazari  (12.12.18 14:02:56)
Bir de ben yemekhanede oglen yemeginden artanlari topluyordum. Daha sonra calisanlar sagolsun benim icin torbaya doldurmaya basladilar, aksam cikista alip sokak kopeklerine dagitiyordum.
Eger civarda buyuk bir firma varsa, rica edin ogle arasinda artanlari ara sira gelip toplayabilir miyim diye? Belki sevinirler yardimci olduklarina.

  • bir varmis bir yokmus  (12.12.18 18:26:02)