amazon yurtdışından alışveriş.

benim kendi hesabım var. almanyadaki yakınımın adresini verip, kendi hesabımdan satın alacağım.

fakat satın alırken amazon.de üzerinden mi alayım yoksa amazon.com üzerinden mi? o ürünün almanyada satın alınabilir olduğunu nasıl anlarım? tşkrlr.

amazon de den ararsanız ve varsa almanya da satılıyordur. amazon com da da olabilir ama oradsn sip verirseniz almanyaha kargo parssı ve gümrğk vergisi ile karşılaşırsınız

  • oscar  (11.12.18 22:12:29)
İki sitede de ayrı ayrı aratıp hangisi daha ucuza geliyor bakın. Öncesinde bilgilerinize adresi ekleyip seçin, gönderim yapmayacaksa ürünün sayfasında yazıyor zaten gönderilmiyor diye. Yazmasa bile almaya çalışırken uyarı veriyor.

  • shangrilla  (11.12.18 22:50:41)
amazon.com üzerinden alırsanız büyük ihtimal usa'dan gönderilir, o zaman da ha Almanya'ya gitmiş ha TR'ye gelmiş.

Amazon.de tek çözüm sizin için, ama .uk'ye filan da bakabilirsiniz eğer yoksa.
  • John Bloor  (12.12.18 10:19:22)